Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mosolygok akkor is, ha...

Miért mosolygok akkor is, ha nem akarok? Hogyan szokjak le erről?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, a családommal ellenben iszonyat ritkán mosolygok. (Ez a valódi énem)

Nagyon idegesít engem, hogy amikor valaki szóba áll velem pár percre, akkor már kényszeresen mosolygok és tudom, hogy nem kellene mindenen nevetni (és hasonlók). Hülyének érzem magam, ez megy már évek óta és önmagam akarok lenni, aki ritkán mosolygós. Most, hogy ezt leírtam, eszembe jutott, hogy régebben anyum haverjai szóltak rám, hogy mosolyognom kellene, bár ez nem érintett meg akkoriban, hanem évekkel később csak úgy megváltozott a viselkedésem.

Hogyan vegyem rá magam, hogy ezt az idegesítő cselekvést abba hagyjam?



2020. szept. 4. 19:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja, és az osztályfőnököm is nyösztet a mosolygással, ha korán reggel nem látja rajtam a mosolyt.


18/L

2020. szept. 4. 19:50
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Velem is pont ez van most. Én azt csinálom, hogy észreveszem magamon, és átváltok normálba. Igazából ez ilyen kis berögződés, amit csak érzékelni kell és váltani belőle. Gyakorlod, aztán menni fog.


Amikor én nem mosolyogtam először, megijedtem, mert azt hittem, most bunkónak fognak nézni. És annak is néztek párszor, mert alapból elég sokszor üres arcom van, és nem fogják tudni hogy most mit érzek, félreértenek mindent. Rájöttem, ezért is mosolyogtam mindig, hogy ne legyen ez. Te is jöjj rá ezekre, miért csinálod ezt.

2020. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát én olyan vagyok amilyen lenni szeretnél.

Egyrészről nem érdekel a felszínesség másrészről pedig olyan problémáim vannak amiket úgy érzek csak én oldhatok de szívesen cserélnék veled

2020. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Ha több oldalt megnézel (Felnőtt párkapcsolatok, Tini párkapcsolatok ...) sok nő/lány kérdezi, hogy hogyan keltse fel a fiú figyelmét, aki tetszik neki.

Egyetlen egy tanácsot sem olvastam, ahol nem tanácsolták volna többek között azt, hogy mosolyogjon. Egy jól időzített kacagás (nem röhögés) is segít.

Nincs édesebb, mint amikor mosolygós nőt lát a férfi. Ne, ne értse félre senki! Csak mosolygásról van szó.

A Távol-keletiek tudnak szépen mosolyogni. Nem kihívó, de barátságos.

Nehogy leszokj a mosolyról!

2020. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De rosszul érzem magam tőle... Én csak azt remélem, hogy lesznek olyan barátaim/társam az életben, akik a valódi személyiségemet fogadják el és azt szeretik meg. Csak nem tudom hogyan adjam önmagam.
2020. szept. 4. 20:20
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

A mosoly szerzi a barátokat!

Ha azt látják az emberek, hogy savanyú vagy, mint az ecetes uborka, vagy morcos, magadnak való, komor vagy, akkor elhúzódnak tőled az emberek. Senkinek sincs kedve beszélgetni egy savanyújóskával, de egy mosolygós, vidám egyénnel, na, az aztán jöhet.

Hidd el nekem.

2020. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jah, és hidd el a mosolyommal senkit nem csábítok el :'D Nem ettől dől el. Különben is akkor inkább őszinte mosoly legyen. Személy szerint undorodom a megjátszottságtól.
2020. szept. 4. 20:26
 8/15 A kérdező kommentje:

"Mosoly szerzi a barátokat"


Hu, akkor nekem legalább 500 haverom kellene, hogy legyen jelenleg.

2020. szept. 4. 20:28
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Félre értesz!

A fiú felfigyel rád a mosolyod miatt, persze nem mindegyik esik beléd.

Látom, mindenképp azt várod, hogy receptet adjunk, hogyan szokj le a mosolyról. Akkor ne mosolyogj, uraljad az ajkaid mozgását.

2020. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Édes istenem. Respect? Nincs szükségem rá. Hol láttad azt, ahol én respectet kértem volna vagy utaltam volna rá?

Nekem egy tanácsra van szükségem, hogy hogyan váljak önmagammá. Ezt említettem nemrég.

Ne haragudj, de ez rettenetes, hogy ilyen lekezelő módon viselkedsz, amikor fogalmad sincs semmiről.

2020. szept. 4. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!