Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mosolygok akkor is, ha...

Miért mosolygok akkor is, ha nem akarok? Hogyan szokjak le erről?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, a családommal ellenben iszonyat ritkán mosolygok. (Ez a valódi énem)

Nagyon idegesít engem, hogy amikor valaki szóba áll velem pár percre, akkor már kényszeresen mosolygok és tudom, hogy nem kellene mindenen nevetni (és hasonlók). Hülyének érzem magam, ez megy már évek óta és önmagam akarok lenni, aki ritkán mosolygós. Most, hogy ezt leírtam, eszembe jutott, hogy régebben anyum haverjai szóltak rám, hogy mosolyognom kellene, bár ez nem érintett meg akkoriban, hanem évekkel később csak úgy megváltozott a viselkedésem.

Hogyan vegyem rá magam, hogy ezt az idegesítő cselekvést abba hagyjam?



2020. szept. 4. 19:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
A recept nem respect!!! Olvasd még egyszer és kérj elnézést.
2020. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Még mindig szánalmas vagy ezzel az attitűddel. Mellesleg te vagy az, aki ráerőszakol másokat a mosolygásra.

Ahm.. Igen. Megesik, hogy félre olvasom, mert 3 éven keresztül angolul kommunikáltam az interneten.

Ha jobbá teszem ezzel az egoista lelkedet, akkor bocsánatot kérek. Remélem, nem vagy több 14 évesnél.

2020. szept. 4. 20:59
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Senkinek sincs kedve beszélgetni egy savanyújóskával, de egy mosolygós, vidám egyénnel, na, az aztán jöhet."

Ő nem a párkeresésre hajt. Nem leszokni akar a mosolyról, csak nem kényszeresen mosolyogni, hanem természetesen, ahogy jól esik neki.

Nem lesz morcos attól, hogy NEM FOG kényszeresen mosolyogni állandóan.

Teljesen félreérted a kérdezőt, úgy érezheti ráerőlteted saját magad, és én is ezt érzem belőled. Nem figyelsz a problémájára, figyelmen kívül hagyod amit érez, és csak azt mondod ami szerinted jó.

2020. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen "mindig mosolygó" esetem egy hölggyel, aki boltos volt. Egy idősebb nőnek meséltem erről, hogy egy zárkózott nő miért somolyog. Azt felete: " Azt hiszi, megdugod" A válasza váratlanul ért, és elgondolkodtató volt. Volt egy könyvtáros férfi, én nekem mondta, hogy egy lány (mit a vadalma, úgy mosolygott rá) Láthatóan (családos ember) zavarta a csitri vihanca/műsora. Nem akartam mondani neki, amit egy idős nő mondott:" Azt hiszi, megdugod"
2020. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem belédkötni akarok,de ne a 14 éves dumával érvelj,te sem vagy messze 14 évtől. Ezt úgy mondtad,mintha 30 lennél. Na de én is így vagyok vele,szerintem ez azért van,mert sokat agyal az ember olyan dolgokon,amik jók,akár boldoggá teszik,igyekszik koncentrálni a jóra,a céljaira stb...Búskomor kedve van,nyilván igyekszik átkapcsolni,tehát olyankor még lehet gyakoribb a mosolygás,mert eszedbe jut,hogy te autót akartál építeni,de a kerekek 2 literes üvegek voltak, a kocsi meg egy doboz,és szigszalaggal raktad össze,és szétesett,de már tudod,hogy te hogyan fogsz kocsit építeni MOST. Tehát azon gondolkodsz,hogy milyen legyen a motor, de erről jut eszedbe ez a régi emlék mondjuk....vagy valami hasonló,és elmosolyodsz,minthogy a jelenlegi nem túl fényes helyzetét figyeld. Mer mindig van valami ami hiányzik,az ember telhetetlen.
2020. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!