Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki Agressziv,...

Mitől lesz valaki Agressziv, és Miért lesz valakiből Agressziv ember?

Figyelt kérdés

Én most nem pszichiátriai (vagy) pszichologiai esetre gondolok. Vannak olyan emberek, akik nem ebből kifolyólag lesznek agresszivak.



Én két csoporba sorolnám az agresszivítás fogalmát.


1.) Az olyan ember, aki pszichiátriai kezelésre szorul (mentális beteg, skrizofrén) stb.



2.) Az olyan ember aki nem mentális beteg, csupán a környezete miatt agressziv.


A 2-es mondatot kifejtem.


Szóval: Van a környezetembe egy család, 5-en élnek. 3 felnőttkorú férfi, anyuka, apuka.


Anyagi gondokkal küzdenek, meg alapból is megromlott a szülő gyerek kapcsolat. Szóval ez mindennapossá vált.


Szóval ebből kifolyólag (régóta felhalmozodó otthoni problémák miatt agressziv lesz a gyerek) szó szerint hangosan őrjöng, csapkod stb. De ezt szó szerint kell érteni. Magyarul azért lett agressziv, kiabál, átkozodik, üt, vág, rugdos tárgyakat stb. Az otthoni környezete miatt, vagyis az aki ezt csinálja már elege lett ebből a mindennapossá vált vitákból stb. És elszakadt nála a cérna.


Az illető amugy kedves, aranyos stb. Normálisan lehet kommunikálni, de az a véleményem hogy a környezete miatt lett ilyen, nem pszichiátriai esett, hanem ha ki szakadna abból a környezetből, lenne egy környezet változás, teljesen helyre állna. Amit észre szoktam rajta venni, egyhangú, kedvtelen, bezárkozos stb. És ez mind a környezete miatt van.



Nyugodtan írjatok!



2020. szept. 5. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Hát ezért amit itt kifejtettel.
2020. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami újat is a tudsz írni? Lepontozlak mos!!
2020. szept. 5. 15:49
 3/7 A kérdező kommentje:
most*
2020. szept. 5. 15:49
 4/7 TR75 ***** válasza:

Meglepő, de bizonyos gyógyszerek is okozhatnak megnövekedett agressziót, ingerlékenységet. A gyógyszer elhagyása után elmúlik a dolog.

De amúgy valóban, ha ilyesmit lát maga körül, lehet ez természetes a számára.

Másrészt, ha a körülményei nem jók, és nem tud valami oknél fogva ebből a helyzetből kilépni, az emiatt érzett tehetetlenség is kiválthat agressziót.

De általában is, a tehetetlenség kiválthat ilyesmit az emberből (adott esetben akár szomorúság vagy szégyenérzet is).

2020. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most kössék fel magam hogy lepontoztal?

Istenem🤣🤣

2020. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TR75 ***** válasza:

#5

Legyél agresszív :-)

2020. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, jó:))
2020. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!