Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mások kimagasló eredményei...

Mások kimagasló eredményei inspirálnak-e, vagy iriggyé tesznek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Engem sajnos eléggé iriggyé tesz. De igazából inspirál is.
2020. szept. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Inspiralnak az esetek tobbsegeben. Elofordul, amikor rossz passzban vagyok, hogy irigykedek, de ez altalaban elmulik. Nem szoktam szerencsere tul gyakran “bedepizni”, de olyankor masok elert eredmenyeitol se lesz jobb kedvem.
2020. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is mindkettő. Ha jól mennek a dolgaim inkább inspirál, ha rosszabbul akkor inkább iriggyé tesz. Nem sajnálom amúgy senkitől sem a sikerét, inkább csak én érzem magam rosszul.
2020. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
39%

A lélek mércéje a válaszod..


Ha pl a szavakra figyelsz, megtudod, mi jár a beszélő fejében. Ha a hangját figyeled, feltárul előtted a szíve.

Aki másokat gyűlöl, magával sem lehet megbékélve.

2020. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Egyik se, leszarom a többi embert
2020. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően mindkettő.


Viszont az irigység az erősebb. Én mindenben gyengus vagyok (tényleg!), na jó, két dologban nem, de mindkettő csak hobbinak lenne jó, ha lenne rájuk időm.

Azt látom, hogy tök sok ember alapból jó tulajdonságokkal érkezik (úgy születik, picikorában megfelelő ingerek érik stb) és ők sokszor akkor is sikereket érnek el, ha lusták, de ha még tesznek is magukért, akkor szárnyalnak. Most nem extrém esetekről beszélek, pl. Hosszú Katinka, de aki el bír végezni egy nehéz egyetemi szakot úgy, hogy mellette legalább minimálisan szórakozik is és jó munkahelyet talál, karriert épít, őt már irigylem, mert erre nem lettem volna/vagyok képes.


Igen, mindent lehet fejleszteni.

De nem mindegy, hogy én sportolok heti 3-4 órát és akkor nagynehezen elérem azt az edzettségi szintet, ami azoknak a kortársaimnak van, akik semmit se sportolnak; egy átlagos ember sportol heti 3-4 órát és tök erős lesz.

Vagy nem mindegy, hogy az átlag megcsinálja 2 óra alatt a beadandót, nekem pedig 8-10 órába telik és még utána se biztos, hogy értem is, nemcsak véletlen sikerült. :D

Nem mindegy, hogy én igyekszem fejleszteni a soft skilljeimet és akkor kevésbé látszik, hogy fura és autisztikus vagyok, az átlag meg ha fejleszti őket, akkor kifejezetten kellemes társaság lesz, akinek az állásinterjú szinte a biztos felvételt jelenti.

2020. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Engem az ebből fakadó irigység inspirál arra, hogy még keményebben tegyek a céljaimért. Nem érzek lehúzó, önsajnáltató, romboló irigységet, motivációnak használom az ilyen szituációkat.
2020. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
pl: munkában és hobby-ban igen- INSPIRÁL, mindkettőben magas szintre való emelés eredménye után, mások kollegák irigységét kell néznem irányomban, majd ez a közösség képes, hogy összefogni, és kitalált indokokat keresve, kiközösítés, majd egy leépítés alkalmával a szociális marad, a többgyerekes is! Te majd mész mert megérted úgye..
2020. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Inspirálnak, szeretem nagyon.
2020. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Kimagasló eredmény, gondolom, ez alatt olyat értesz, amiért tett, amiért megdolgozott. Ez inspirál.


Amikor látom mondjuk Cindy Crawford lányát vagy egyéb sztárcsemetét, akkor meg irigy vagyok, mert az életben bármit megtehetnek, senki nem fogja nekik megmondani, hogy valamiben szarok, és a "semmiért" cserébe vannak jó lehetőségeik.

2020. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!