Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom rosszul, hogy...

Csak én látom rosszul, hogy rengeteg kimagasló intelligánciával rendelkező embernek van valamilyen alkohol/kábítószer függősége?

Figyelt kérdés

Magyarországon az egyetemeken jellemző a nagymértékű alkohol fogyasztás, de a füvet sem vetik meg a fiatalok. Tavaly jártam kint Amerikában, és egy ismert egyetem kampuszán, ugyanez a helyzet a marihuánával. Zenész családban nőttem fel, ismerek nagy neveket, találkoztam is párral, népzenei körökben.

Mondanom sem kell... Mértéktelenül megy az alkoholfogyasztás.

A kérdésemet nem rossz szándékból teszem fel, senki felett sem török pálcát. Nagy általánosságban elmondható az, hogy az intelligens emberek nagyja, rendszeresen él ezekkel?



2019. márc. 18. 09:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

"Magyarországon az egyetemeken jellemző a nagymértékű alkohol fogyasztás"


És? Attól még nem alkoholista valaki, mert egyetemista korában sörözni járt. Mindenki ezt csinálja ott. Aztán lediplomázik és elkezd dolgozni, ahol nyilván nem iszik. Mit kell ezen ekkora problémát csinálni

2019. márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem véletlen. Az is lehetne, de az intelligens emberek között sokkal magasabb az önpusztításra hajlamosak aránya. Ez nem mindenkire vonatkozik, egyszerűen csak gyakoribb náluk.
2019. márc. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért gyakoribb az intelligens embernél a fű meg a pia, mert nem könnyű ám elviselni a mai kor egyszerű embereit és úgy átlagban az egész emberteremtette világ gondjait. Az értelmes emberek meg könnyebben és jobban átlátják a dolgokat. Kell az a kis plusz segítség. Egyeseknek a feldolgozáshoz. Másoknak az ignorálásgoz. Harmadiknak meg csak fájdalomcsillapítónak.

Az egyetemen meg amúgy is divat a buli és ivászat, hiszen egyrészt fiatalok, másrészt végre kikerültek a szülők "uralma" alól. Mikor vaduljanak, ha nem az egyetem alatt?

Viszont a fentebbi állításaim kortól független vonatkoznak azokra, akik tényleg többet fognak fel a világból, mint az átlag. (és bőven akad tapasztalatom az ilyen emberekkel)

2019. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Lehet benne igazság, mert én 94-es iq-val még soha nem próbáltam kábszit, cigit, és hetente megiszok 1 alkoholmentes sört. Szóval mint butus ember, nem vagyok függő.

21/F

2019. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Mint mondtam, a kérdésem nem rossz szándékból tettem fel, senki felett sem török pálcát. Ahogy látom, az egyszerűségnek te pont jó példája vagy, akárcsak a kisujjam.


Kedves hármas!

Én is hasonlóképpen látom, jól megfogalmaztad a véleményed. :)

2019. márc. 18. 10:39
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

Persze, aki már nem osztja a véleményed, az már egyszerű, mint egy bot. Most írjak ki én is egy kérdést, hogy "miért van az, hogy ostoba emberek teljesen felesleges kérdéseket írogatnak ki, és ha valaki oylan választ ír, ami nekik nem tetszik, akkor teljesen leblokkolnak, besértődnek és kezdik az óvodás szintű te vagy a h.lye, nem te vagy a h.lye féle dobálózást?"


Nem teszem, a szabadságomat nem pazarlom el teljesen felesleges dolgokra, mint ez a kérdés is.

2019. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, Kérdező! (3mas vagyok)


Azt azért még hozzátenném, hogy függnek nem kell ettől senkinek se lennie. Én se vagyok, de olykor naponta iszok egy doboz sört itthon (rossz alvó vagyok, segít elaludni, jobban mint bármi bogyó) máskor viszont hetekig rá se nézek, mert egyszerűen nem kell.

A függőség pedig akaraterővel leküzdhető, kordában tartható. Ha van elég értelmes hozzá az ember, hogy időben felismerje az első jeleket, tud tenni lépéseket az ellen, hogy kialakuljon a függés. Pihentetni kell adott dolgot és kibírni, megállni a sóvárgást. (ez is tapasztalat.. A sóvárgás elég pocsék érzés, de akaraterővel tudsz magadnak nemet mondani)

2019. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem sértődök be, ha valaki nem osztja a véleményemet, de azt sem fogom hagyni, ha valaki kiemel egy mondatot abból, amivel nem pont a lényegre akarok tőrni, aztán lesajnálóan odabök egy mondatot, hogy "mit kell ezen ekkora problémát csinálni".

Mondd, mégis hol látsz ilyet a kérdésemben, ahol arra utalok, hogy ez világi probléma lenne számomra?

Szándékos szőrszálhasogatás ez, semmi más.

Olvasd el mégegyszer a kérdést...

2019. márc. 18. 10:53
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vettem észre, hogy az önpusztítás az intelligens emberek "sportja". Kíváncsi lennék ennek a tudományos magyarázatára is.
2019. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemisták többségének van pénze rá, persze, én is hallgattam fősulin "jaj de csóró vagyok, nincs semmi pénzem stb..." De drogokra, bulikra meg műkajákra mindig futotta. Intelligensnek nem nevezném Őket sem, mert, ha más megjelent vmi minőségi sörrel vagy étellel egyből beszóltak neki, hogy jaj de gazdag vki. Na meg persze az olyan dolgok, hogy a lefolyóba beleöntötték az ételmaradékot és eldugult az egész hálózat azon a szinten. És őszintén megvallva, külföldi egyetemistával is van kapcsolatom, nehéz szakra jár, eddig mindig elsőosztályú volt, szóval kapásból rámondanád, hogy intelligens, de ha elkezdesz vele beszélgetni, leesik az állad, hogy mennyire nincsenek saját gondolatai, meg úgy egyáltalán nem jártas a világban. Csak vannak jó jegyei, ahhoz ért amit csinál, de kb egy mosást nem tud elindítani.


Aki meg van annyira intelligens a világ dolgaiban, (jobb szó ide a tapasztalt) az nem azért fog drogozni, hogy elfedje, feldolgozza azt, hogy milyen szörnyű a társadalmunk, hanem mert tud mértéket tartani, és él a természet adta lehetőségekkel, azaz nem könyveli el valami sátánista dolognak a drogokat. Aki van annyira intelligens, az tudja, hogy önmaga nem fogja tudni megváltani a világot, és inkább a saját háza tájékán tevékenykedik először. Pl: nem szemetel, újrahasznosít, nem néz le másokat a munkája miatt stb... És ezt a szemléletet próbálja tovább örökíteni.


Visszatérve a főkérdésre, nem csak az általad vélt embereknél van ez jelen, ugyanúgy a minden hétvégén bulizós, szakmunkás fiataloknál is, akik általában bandába verődve járnak, és már kinézetre tudod, hogy balhés alakok (hvcs-k). Náluk mindig van vmi cucc (spuri, bio, fű, lsd...), csak annyi a különbség az egyetemista és az utcai bandázók között, hogy az egyetemistáknak el lehet drágán adni a sz@rt, pl sokaknak adnak el biot fűként, de a hvcs-k többségével nem lehet ezt eljátszani, mivel Ő maguk is általában dealerek.


De erről van is egy storym, egyik haverom aki Londonban nőtt fel, bandázott fekákkal, és a fekák pár gazdag ki ha én nem stílusú fehérnek fűből is mindig a gyenge minőséget adták oda a minőségi árán, a porokat rendszerint keverték vmivel, sőt, az egyik hülye gyerekkel megvetették a fűnek az ágait és mondták, hogy egye meg, mert attól beáll, a gyerek meg megette és mondta, hogy érzi a hatását...


De YouTube-on van egy videó is (azt hiszem 444! által), hogy egy egyetemista lány, hogy lecsúszott a bio-tól, és váltig meg volt róla győződve, hogy az rendes fű.

Amúgy meg, ha Google- beírod, hogy herbál ár, akkor kihoz jópár oldalt, ahonnan rendelni is lehet, persze csak "botanikai" célokra.


Az alkoholra meg külön rátérnék, mentél már el kocsmák mellett? Építkezéseknél meg az utcán dolgozó embereknél sosem láttál sört? Az alkoholizmus mindenhol jelen van, sőt, nem is tudtam, hogy ennyi alkoholista nő van, ezzel egy-két éve szembesültem, függetlenül a képzettség szintjétől. Az alkohol mára már népbetegség lett, ahogy a nikotin és a koffein is. Csak ugye a gazdag a koffeint szemes kávéval juttatja be a szervezetébe, a csóró gyerek meg az S-budget energiaitallal.

2019. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!