Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha meghirde...

Miért van az, hogy ha meghirdetek valamit, ami ingyen elvihető, rengeteg ember ráír, hogy neki kell, de utána meg egyik sem reagál, és senki nem viszi el?

Figyelt kérdés

Max. annyit reagálnak, hogy vigyem el, de ezt nem tudom vállalni.

Tényleg annyira nagy elvárás, hogy az ingyen elvihető dologért cserébe jöjjön érte? Nem nagy dolgokról, nem bútorról van szó, ruhák, játékok, háztartási dolgok pl.


A másik meg, amit nem értek, hogy kell az illetőnek, ezek után napokig (!) nem válaszol, azután odaígérem másnak, erre előkerül az első, jól leolt, hogy az az övé, és amikor visszaírok, hogy jó, nyugi, nem adom másnak, de gyere érte, vidd el, akkor megint eltűnik,és nem reagál.

Tényleg igaz lenne, hogy aki az ingyen dolgokra rászorul, az ennyire igénytelen, buta, nem érti a szöveget, nem tud kommunikálni, a "kérem" "köszönöm" szavakat nem ismeri?


2020. szept. 8. 13:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert az összes ilyen fillérbszó csöves, aki ugrik a potyára, de a kisujját már nem mozdítani meg érte.
2020. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Choosing beggars :D


Ezért is érdemes feketén-fehéren leírni, hogy "ha nem viszed el x időn belül, odaadom a következő jelentkezőnek" és hogy szigorúan csak akkor adod oda, ha el is jön érte.

2020. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Ezért nem szabad semmit sem ingyen meghirdetni. Sőt, még a jelképes árakkal is szoktak gondok lenni, mert akkor meg olyanok jelentkeznek, aki az 1-2 ezer Ft-os vacak miatt különeljárást akarnak (pl. menjek el a buszpályaudvarra, ahol adjam oda a buszsofőrnek aki majd átszállásnál átadja a vonaton a kalauznak...), meg követelőznek, nem fogadják el, ha este 8-ra jön érte valaki, akkor már nem fogom lemondani.


A korábbi rossz tapasztalatok alapján nálam az a stratégia jött be, hogy ha nem kell egyetlen családtagnak, közeli ismerősnek sem ingyen, akkor megpróbálom reálisan belőni az árát, majd h egy hétig nem kell senkinek, fokozatosan kis lépésekben csökkentem az árát, amíg el nem megy. Mikor túl gyorsan csökkentettem, elszabadult a pokol. Levedlett, kis értékű ruhát meg nem hirdetek, bedobom ruha gyűjtőbe, vagy ha nem érek rá, kuka mellé teszem, mindig akadnak olyanok, akik elviszik.

2020. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy vevőt keresnek az ingyen elvihető cuccokra és ha nem találnak nem mennek érte.
2020. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Én emiatt már mindent egyenesen a hulladékudvarba viszek.

Én is megjártam a sok rászoruló családdal, akik csak egy jobb életet szeretnének.

Aztán arra lusták, hogy eljöjjenek valamiért.

2020. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Mert el kéne vinni!

Én is próbálkoztam ilyennel régebben. Kerestek többen is, hogy kell, de vigyem el nekik. :D Lusták, vagy nincs autó, vagy nem akarnak egy fillért se szállításra fizetni.

2020. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%
A szegenyeknek pont nincs, amivel elszallitsa es szegenyek ugranak ilyenekre. Ez olyan huszas csapda.
2020. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Úgy hirdessed meg, hogy "Ha jelentkezel, akkor másnap vinned kell!Ha nem viszed, más viszi!Egyeztetés csak kijelzett telszámról!!!"

Kb ennyi...s nem bosszankodsz.

2020. szept. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#7: 22-es...
2020. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mindig keverem a 020-al véletlen
2020. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!