Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bántják sokan a csendes...

Miért bántják sokan a csendes embereket?

Figyelt kérdés

Sokszor olyan bántó dolgokat mondanak amit nem értek miért kapok. Én semmi rosszat nem tettem nekik az hogy nem vagyok barátkozó eléggé rossz nekem is.

Nem direkt csinálom ezt.


2020. szept. 9. 11:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

10:

A probléma ott van, hogy önkéntes pszichológust játszol, és beszéltetni próbálod azokat, akik SZERINTED szoronganak, félnek megszólalni. A csendes és a barátságos pedig nem ellentétei egymásnak.

2020. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem beszéltetek senkit. Mennyire kellemes lehet, amikor 6 ember nevet, beszélget, és egy valaki ül csendben a sarokban, mert nem mer megszólalni. Nyilván, ha nem akarna ott lenni, akkor elmenne... vagy el sem jönne. Amit te beszéltetésnek hívsz, az illemtan. Nem közösítünk ki senkit a társaságból. Amúgy már számos precedens volt arra, hogy miután kedves voltam, ők is nyitottak, és nem az asztal szélén ülve figyeltek másokat keseregve, ahogyan szórakoznak. Aki meg egyedül akar lenni, az úgyis jelzi, azt nem kell “beszéltetni”.
2020. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

12:

Egyáltalán nem tudod, hogy akar-e beszélni, másrészt egy munkahelyi környezetben pl. egy céges vacsorán nem biztos, hogy önszántából van ott.


Másrészt ha van olyan ember, aki fél beszélni, akkor miért feltételezed, hogy nincsenek olyan emberek, akik meg félnek felvállalni azt a konfliktust, ami azzal jár, ha kimondják, ők bizony nem szeretnének beszélgetni?

2020. szept. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, pl. feleségem például alapból egyáltalan nem csendes, de nem szeret soft talkolni. Na, ő például azért érzi rosszul magát céges vacsorán, mert totál ellenne magában, nem lenne frusztrált, de attól, hogy a főnöke meg még néhány ember folyamatosan cseszegeti, hogy miért nem beszél, attól igen.
2020. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
10%

Ki mondta, hogy céges vacsora? Én arról beszéltem, aki önszántából van ott.

Ha pedig valaki fél felvállalni a konfliktust, akkor gyenge jellemű.

2020. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Ebből csináltam tavaly bemutatót.

A ppt maga a bemutató, a doc meg amit mondtam a bemutató alatt:


[link]


Remélem segít.Ebből csináltam tavaly bemutatót.

A ppt maga a bemutató, a doc meg amit mondtam a bemutató alatt:


[link]


Remélem segít.

2020. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez az alaptézis, hogy aki csendes, akkor az tuti nem normális és valami baja van. Vagy buta, vagy értelmi sérült, vagy bunkó, vagy lelki problémái vannak, vagy primitív, vagy beképzelt stb., én ezeket kaptam meg eddig.... Alapból a világon semmi bajom nem volt, csak szimplán olyan volt a természetem amilyen (csendes, lassú, szerény, visszafogott stb.). Viszont már gyerekként is mindig az ilyen “elvitte a cica a nyelved?”, “te nem tudsz beszélni?”, “te mindig ilyen csendes vagy?” hülyeségeket kellett hallgatni. Az összes tanár úgy állt hozzám, hogy valami antiszociális gyökér vagyok, aki csak melegedni jár be az iskolába, lusta, nem érdekli semmi és csak úgy elvan. Sokan azt feltételezték, hogy ki vagyok közösítve, mindenki utál és semmiben sem akarok részt venni, mindez pedig egyértelműen az én hibám. Az osztályfőnököm vizsgálatokra küldött, mert szerinte szellemi fogyatékos voltam amiért nem jelentkeztem órán. Gimiben is mindig ez ment. Aztán annyit csesztettek, hogy tényleg szakemberhez kellett fordulnom, mert depressziós lettem és szorongtam, nem mertem beszélni. Korábban soha nem volt semmi ilyen problémám, voltak barátaim, volt hobbim, tudtam mit akarok, jól éreztem magam a bőrömben, nem szorongtam stb., semmi ilyesmi. Szimplán csendesebb, introvertáltabb személyiség voltam. Viszont annyit ba***tak ezzel, hogy a vége tényleg az lett és kvázi tönkretettek, amiből nagyon nehéz felépülni.
2020. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó, a jellemtelen személyiségű emberekről először azt feltételezik, hogy betegek. De igazából csak unalmasak.
2020. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!