Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek döntö többsége állandóan beszélne,nem bírnak 5 percig sem csendben maradni?

Figyelt kérdés

Mindig felakarnak hozni valami témát,mindig kezdeményeznek beszélgetést és napi 8+ órát is képesek folyamatos beszéddel tölteni ha lehetöségük van rá. Az agyamra megy hogy nem lehet nyugalmam tölük,föleg munkahelyen ha éppen van munkatársam föleg de ha nincs adottnap akkor meg a többi úgyis zavar munkakezdéskor,ebédidöben,illetve távozáskor. Mindig mondani akarnak valamit mindig érdeklödni, miért nem lehet hallgatni, miért van az hogy buszvezetö is beszélni akar vagy boltba se tudok elmenni hogy ne kezdjen valaki mondani valamit. Annyira fárasztó de emberek csak szövegelnek vég nélkül ha látványosan nem érdekel abból hiszti meg kinézés van munkahelyen vagy bárhol.

Nagyon fárasztó, csak beszélnek,dumálnak a semmiröl vég nélkül.



2020. szept. 13. 10:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%
9# ezt általában azok szeretik hangoztatni akik képtelenek 3 értelmes mondatot összerakni és valasztekosan kifejezni magukat
2020. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek beszélgetni, csak nem a munkahelyemen, és a megfelelő emberekkel. Úgyhogy ezt a részét megértem, mert például nálunk is, mivel én nem kezdek beszélgetést, szabad pályának veszik, és megállás nélkül ugatnak. Lehet ezen hisztizni, hogy fúj mekkora introvertált vagyok, de amikor munka és számolás közben is azt kell hallgatni, hogy ki kivel kr a munkahelyen, meg, hogy hogyan kéne élnem az életem... Köszi, akkor inkább rohadjak el otthon egyedül.

A lényeg kérdező, hogy én annyira felfejlesztettem a "nem odafigyelést", hogy simán lemegy a fejemben egy jó kis filmjelenet, vagy listát készítek magamban, mi kell a boltból majd, ők meg hadd mondják. Néha beleviszek egy bólintást, vagy nem tudomot is :D Buszon, utcán, mindenhol máshol zenét hallgatok, és még csak fel se emelem a fejem, hogy ne kelljen beszélgetni. Mert nem mindenki akar megismerkedni az egész világgal. Én elfogadom, hogy ők fecsegnek, akkor ők is elfogadhatják, hogy én meg nem.

2020. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az elfogadott dolog. Egy bizonyos határig.


Pl.: mondjuk amikor olyan korán kell indulnod, hogy azt sem tudod, hogy a buszon vagy-e már, vagy csak álmodod az egészet és közben meg a hátad mögött az egész úton jó hangosan pofáznak!

Az nálam eléggé gyilkos hangulatot tud szülni.

2020. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

"Csak a buták éreznek késztetést az állandó szájtépésre."



Hmm, akkor a színészek, zenészek, humoristák mind buták? Sőt a tanárok is?


Itt a hangsúlya az "állandó"-n van.A felsoroltaknak pedig muszáj beszélniük,mert a munkájukhoz tartozik.De magánéletben lehetnek csendesebbek.

2020. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez van a munkahelyen. Próbálom túltenni magam a végnélküli értelmetlen beszélgetéseiken, a képmutató jopofizásokon de nagyon nehéz..egész nap nem tudok zenét hallgatni de a saját gondolataimat nem hallom sokszor annyit beszélnek pedig irodai munka. Ami a leginkább zavar az nem is az, hogy beszélnek hanem az amiről..hogy ezeknek az embereknek az élete a folyamatos index/HVG/telex ertesitesekrol szol mindenről kéretlenül elmondják a véleményüket de úgyhogy ha te véletlenül épp teljesen ellentétesen gondolod akkor vállalhatatlan jelzőkkel illetnek de a kedvencem, hogy megállás nélkül másokat és persze egymást beszélik ki. Egyik kilép az ajtón már a másik mondja rá a szebbnél szebb jelzőket vagy ugyanez telefonba jopofizik leteszik és leszolja és akkor feléjük legyek nyitott..ne legyek csendes..mert azt fogjak hinni lenezem őket..oke higgyék..most velük osszak meg bármit is amikor tudom h két perc múlva már az egész iroda tudja mit mondtam? Ráadásul van amelyik annyira egyszerű, hogy az iróniát sem érti és komolyan vesz olyan dolgokat, amiket viccből mondtam..

Annyi előnyöd lehet velük szemben ha nálad is sötétek, hogy könnyű őket manipulálni meg itt-ott infokat elejteni amikor szeretnéd hogy adott személyhez eljusson valami de már nekem sincs ilyenekre energiám..teljesen leszívnak.


Az a probléma, hogy ez egy extravertalt világ nekünk igazodni kell hozzájuk de nekik eszükbe se jut, hogy ők hogy leszivnak minket miközben mind empátiabajnoknak gondolja magát. Fogalmuk sincs, hogy te amúgy fejfájással v sírva mész haza mert a saját gondolataidat nem hallottad tőlük egész nap vagy a trágya zenéjüket kellett hallgatnod a rádión…nem te azt viseld el mert ok a normálisak te meg a fura ahogy a fenti válaszokból is láthatod.

2021. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!