Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar mentalitás miért...

A magyar mentalitás miért ilyen? Mindenki csak panaszkodik, másokat hibáztat, egymás farkasai az emberek, kárörvendők, hazugság mindenhol. És a legrosszabb a félelem, ami a legtöbb emberbe szerintem bele van nevelve. Túlzott távolságtartás...

Figyelt kérdés
Vannak olyan népek akik például pozitívan állnak az élethez. Meg tudják csinálni ha van egy feladat és kész. Valamint sokkal összetartóbbak mint mi.

2020. szept. 14. 18:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Az 1,2,4,5,6,8,10 válaszokat a kérdező mind lepontozta.

Csak az a válasz tetszett neki, ami arról szól, hogy "ez a nép nem tanul..."

Csak gondolkozok, micsoda gennyedék fos lelkülete lehet a kérdezőnek. Te kérdező, milyen gennyláda, gennyp*csa családból jössz te, hogy ekkora gennyfazék lettel? És ahelyett, hogy másokat idegesítesz, nincs jobb dolga az ilyen gennyládáknak?

2020. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

"7-es nek ment a like. A többin csak röhögök.."


Simán kinézem a kérdezőből, hogy saját magának írt egy kamu választ, csak hogy legyen kivel egyet értenie.

2020. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy az vicces, hgy a kérdező kárörvendésről, rosszindulatúságról károg. Miközben ő maga leírja, hogy "A többin csak röhögök". Magyarul ő maga a kérdésében felvetett "magyar mentalitás" megtestesítője...
2020. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem a magyar nép ilyen, hanem egy társadalmi réteg. Sopánkodás, tehetetlenség, közben meg lustaság és lazulás. Valaki ledoktorizik teljes munkaidős állás és család mellett, valaki meg munkanélküliként ücsörög otthon és sír, hogy neki milyen rossz és semmire sincs ideje. Ez ilyen. Ha te nem az utóbbi kategóriába tartozol, akkor kerüld el ezeket az embereket és problem solved. Engem nem zavar, hogy léteznek ilyenek, mert a hatalmas baráti társaságunkban egy sincs. :)
2020. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14 ez szép összefoglaló, sok igazság van benn!
2020. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség ez a “magyar mentalitás” duma. A panaszkodás mértéke attól függ, milyen fórumokon beszélgetsz, milyen emberekkel. Angol nyelvű híroldalak, mém oldalak is tele vannak rosszindulatú, keserű, panaszkodó, irigy hozzászólásokkal, ha olyan a téma, ami ezt váltja ki az emberekből. Egyébként meg ez nagyon összetett, inkább egyéni dolog, mint társadalmi. Alapvetően boldogabb, elégedettebb akinek sok pénze van, de csak akkor, ha az szabadon elkölthető jövedelem, sok szabadidővel társul. (Lasd:

A mindig mosolygó német nyugdíjas turisták). Itthon ez azért ritka, mert ha sok pénzed is van, csak olyan áron, hogy kihajtod a beledet is. Persze vannak ritka kivételek. De talán az elégedettség nagyobb azokban az országokban, ahol arányaiban több az ilyen ember. Plusz ahol nagy az átlagjövedelem, mégis búskomorak, ott előfordul hogy többet és többet akarnak az emberek jólétükben, mert semmi nem elég, és megy az összehasonlítgatás másokkal.

2020. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
14 -es nek ment a like. 11-es nek üzenem hogy anyád a gennyláda...
2020. szept. 15. 17:58
 18/23 A kérdező kommentje:
Kiváncsi lennék hogy ha a magyart más nemzetiséggel helyettesíteném akkor is ilyen válaszok lennének e...
2020. szept. 15. 17:59
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az adott ország fórumán tenned fel ott se tapsikolnanak egy ilyen lenezos általánosítos kerdesert
2020. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre szokták mondani, hogy "kinek nem inge..."

Magyar vagyok, mégsem vettem magamra a kérdést, mert én nem vagyok olyan, mint a kérdésben leírt személyek. A jelenség pedig létezik, legyen bármi is az oka.

2020. szept. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!