Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szörnyen szorongok, mit...

Szörnyen szorongok, mit tegyek, normális?

Figyelt kérdés
Long story short, egy elég erős, de nem tűrhetetlenül erős gimnáziumba járok, tavaly 3-es 4-es tanuló voltam, ezzel semmi bajom nem volt. Aztán most ahogy elkezdődött az iskola szörnyű bűntudatom van, ha bármibe úgy nekikezdek, hogy előtte nem tanultam meg mindent, még enni is sokszor elfelejtek, ha sokat ülök a gép előtt. Félek, hogy rossz jegyet fogok kapni, még akkor is, ha tudom jól, hogy minden szót megtanultam, éjfélig szoktam fennmaradni csak azért, hogy még egyszer átnézzem este, hátha elfelejtettem amit délután megtanultam, és sokszor hányingerem, fejfájásom és szorongó érzésem van az iskola/tanulás miatt. Nem bízok magamban, hogy elég jó vagyok ahhoz, hogy összehozzam ezt, pedig a tavalyi eredményem úgy lett, hogy egy szót se tanultam, általánosban végig kitűnő voltam.

2020. szept. 14. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Normalis, hogy ilyet erzel, de az oka nem az. Tul sok stressz.
2020. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megéri úgy a kitűnő, hogy mentálisan beleroppansz? Ha nem bírsz mindenre fókuszálni, akkor azokból a tantárgyakból legyél jó, amikkel tovább akarsz majd tanulni.
2020. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi váltotta ki nálad ezt a szorongást? Mi múlik rajta? Mi fog történni, ha netán nem úgy sikerül a dolgozat/felelet, mint kellett volna? Szerintem semmi. Ha annyira elszúrtál valamit, és sokat számít, akkor utólag odamész a tanárhoz és megkérdezed hogyan javíthatnád ki. Én sose voltam kitűnő tanuló, mégis sikerült egyetemre menni, jó diplomát szerezni és most jó állásom van, ahol folyamatosan dícsérnek. 🤷‍♂️ Nem kell annyira komolyan venni azt.
2020. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Magamnak akarok bizonyítani.
2020. szept. 14. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is kialakult valahogy. Kb semmit nem magunk miatt bizonyitunk.

Pl maximalista szulok v tanarok vagy kirohog az osztály.

2020. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!