Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy ennyire szorong...

Normális, hogy ennyire szorongok és félek a viharos időben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen félek, hogy összedől a ház ha nagy vihar van. Eső, szél, mennydörgés, villám meg minden. Ha jön valami nagy viharos hullám, mint most is, elkap engem a rettegés. Lehet csak túl sokat néztem a híreket az ilyen esetekkel, de nem bírom.

Ha esik az eső attól félek nagyon eláztatja a földet, a ház megrogyik stb..

Ha fúj a szél, akkor attól félek hogy leviszi a tetőt, elsodor mindent..

Villámlás, mennydörgés ugyanúgy kiborít. Az egyik hangos, a másik meg belecsap a házba és az attól leéghet...

Rettegek nagyon durván!

Normális ez? Most is akkorát dörgött mi felénk, hogy kaptam egy kisebb szívrohamot te jóég :((( A családban meg a többieknek az a mániaja, hogy kimennek ilyenkor a teraszra én onnan lesik mi történik. Úgy idegesít, fejbe tudnám ütni őket, hogy maradjanak nyugton és takarodjanak be. Tiszta idegbeteg leszek a vihartól, mert nem érzem magam biztonságban.

Valaki nyugtasson meg, hogy ő is így érzi magát viharos időben. Lehet ezzel valamit kezdeni?!



2020. aug. 17. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam hosszú hosszú évekig gyermekkorom óta.. Mostmar nem félek. Mi történik ha beazunk? Rendbe hozzuk. 😀 Egyébként én is kimegyek ilyenkor a teraszra és akkor már bent sem rettegek.
2020. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

A legtöbb ház azért van annyira strapabíró, hogy egy ilyen vihar meg se kottyan neki.

Ha van villámhárítótok, attól se kell félned, hogy belecsap a házba. A dörgés csak egy hang, semmi jelentősége nincsen azon kívül, hogy hangos.

Hidd el, nincs okod felni ettől, ennel durvább viharok nem nagyon szoktak lenni Magyarországon, és még mindig egyben van a házad😀

Hallgass ilyenkor zenét, vagy nézz valamit, hogy minel kevésbé értékeld, hogy mi történik kint.

2020. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
*érzékeld
2020. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi, nem vagy vele egyedül. Én is szorongok a viharoktól gyermekkorom óta. Ilyenkor minta lebénulnék. Mindenki más nyitja ki az ablakokat, hogy jöjjön be a friss levegő. Én meg pont, hogy becsukom az összeset, a redőnyöket is leengedem és bemegyek a szobámba. Lekapcsolom az összes villanyt, kikapcsolok mindent. Kiskoromban még a takarót is magamra húztam a nyári dögmelegben, úgy féltem. Tavaly pont útközben kapott el egy nagyobb vihar. Kocsival voltunk, már haza is értünk, de egyszerűen nem bírtam kiszállni. Ott ültem rettegve az autóban fél órát, mire lecsendesedett az idő annyira, hogy beszaladjak a házba. :D Állandóan az időjárás jelentéseket nézem, mikor jön a vihar, mikor megy el, stb... Normálisnak nem nevezném egyáltalán ezt a mértékű szorongást. Nem tudom, mi segíthetne ezen. :/
2020. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy felnőtt segíthetne, mondjuk, hogy megnyugtat.
2020. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
80%

Sokak félnek a viharoktól főképp idős és fiatalkorban.

Normális ez nekem elhiheted.

2020. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező, változott azóta valami nálad? Én dettó ugyanígy vagyok a széllel, nekem ha jön a viharos, erős ény-i szél minden bajom van. Első emeleten lakunk, és annyira félek bedönti az erkély ajtót, ablakokat, vagy a fa ide dől be stb. Én is a rémképeket látom h mi történhet.
2023. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!