Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a fiatalok, akik ilyen...

Azok a fiatalok, akik ilyen 200 ezres cipőkben meg egyéb hasonló árú ruhákban járkálnak, ők ilyen gazdagok vagy tényleg másra nem tudnak költeni?

Figyelt kérdés

Itt letisztáznám, hogy nem akarok más pénztárcájában nyúlkálni, pont nem érdekel mit vesznek, illetve irigy sem vagyok.

Sok embert követek instagramon, sima átlag pesti embereket is akik nem is influencerek vagy valami, de egy csomó 200 ezres cipőben jár, 50 ezres öv van rajta meg ilyenek, azt meg nem hiszem, hogy alapból ilyen gazdagok lennének, hogy sima ruhának is ilyet vesznek. (egyébként ilyen 14-17 körüli emberekről van szó). Én is szeretem a cipőket, van egy 70 ezer körül ami tetszik, de egyszerűen képtelen lennék ennyit költeni egy ruhára, mert egyből jönnek az ilyen gondolatok, hogy hú, ebből vehetnék pár új gumit a biciklire a következő versenyre, vagy vehetnék egy új cintányért a dobomhoz meg ilyenek, ezért inkább maradnak nálam az olcsó ruhák, még ha mások ezért ki is néznek meg csórónak hisznek. Bár ez más téma, csak néha picit idegesít, hogy csak a ruhái alapján ítélik meg más anyagi helyzetét, én is járhatnék sok száz-ezres cipőkben meg ilyenekben, csak tudom hasznosabb dolgokra is költeni a pénzem.

Visszatérve, akik ilyen drága ruhákat hordanak, azoknak tényleg nincs semmi hobbijuk, amikre költhetnének vagy akármi? Mert én egyszerűen nem tudnék egy cipőre 20 ezernél többet költeni, mert egyből előjön belőlem hogy mi másra költhetném, azt meg kötve hiszem, hogy olyan gazdagok lennének, hogy alapból ilyeneket vesznek sima ruhának. Nekem inkább jellemtelen embereknek tűnnek, akik azon versenyeznek az iskolában, hogy ki tudja az összes pénzét elcseszni a legdrágább ruhákra.


2020. szept. 14. 22:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat aki gazdag és ilyen drága ruhákat vesz, a gyereke is ilyeneket kap, meg olyat is ismerek, aki nem gazdag, de ilyenekre gyűjt, erre költi az összes pénzét, mint egy hobbira.
2020. szept. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nyilván 14-17 évesen max az ember szülei gazdagok. Szerintem ha valaki meg tudja venni, inkább úgy van vele, vesz 20ért jobb minőségű cipőt, amit évekig hord a gyereknének is . én is vennék neki, ha lenne gyerekem és megengedhetném magamnak.

Nekem is van 60-70 ezer forintos cipőm. Azért vettem meg, mert jó minőségű, tetszett és volt rá pénzem. Ennyi. Nem kell ezt túlmisztifikálni. Jut ennivalóra meg nyaralásra meg mindenre (is).

2020. szept. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem is fura, de mindenkinek más az értékrendje, mindenkinek más a fontos. Nekem pl. az is fura, hogy te egy bicajba pakolod bele a pénzed, ami nekem egy használati cikk (elvisz A-ból B-be) és használtan a 100 ezerért is nagyon erősen húztam anno a számat. :) No de nem bántam meg, mert valóban kényelmesen elvisz A-ból B-be.

A ruhát szintén nem értem. Van egy kedves ismerősöm, akivel sok programot csinálnánk (a párja jó barátja a férjemnek), de nem tudunk, mert külön kasszán vannak és amíg a srác jól keres, a csaj mindig a fogához veri a garast, neki a közös programokra nincs pénze. Nagyon keveset keres (minimálbér táján), de a "márkás" ruhákat megveszi. A múltkor azzal verte ki nálam a biztit, hogy megkért menjünk el csak mi csajok a szabadkai piacra (250 km, neki nincs jogsija, vezessek én), mert ott milyen jó minőségű utánzatokat lehet kapni. Annyira nem érdekel hány csík, vagy milyen pipa, vagy fordított c betűk, vagy anyám kínja van a ruhámon, pedig megtehetnénk, hogy eredetit veszünk mindenből.

Na aztán mi meg utazásba öljük a pénzünket, illetve közös programokba. Színház, vacsora egy-egy jobb étteremben, wellness hétvége, vagy eldugott erdei luxus faházas hétvége, minden évben egy-két hét külföldi nyaralás, stb. Vagy mondjuk idén volt az esküvőnk, az is egy kisebb vagyon volt. Más szerint ez érthetetlen baromság. Meg kell tanulni elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák. Ha ez megy, akkor már nem is zavar, hogy te bicajra költöd, más ruhára, a harmadik motorra, a negyedik meg űrutazásra.

2020. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, mennyibe kerül az az adott ruhadarab? :D

- lehet hogy olcsó replika

- lehet hogy ők nem vennének inkább új gumit a biciklire

- én nem vagyok abszolút gazdag, de simán kiadnék egy cipőre 60-70ezret HA az egy olyan darab ami biztosan tartós és sok évig szolgál, úgy végül olcsóbb mint évente venni valami kínait

2020. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

1. Gazdag vagy ő vagy a szülei

2. Erre gyűjt: főleg kamaszként nem nehéz, tőlem sem várták el a szüleim, hogy leadjam a diákmunka pénzt vagy azt, hogy csak abból gazdálkodjak. Nem voltam ezzel egyedül, sokan voltak hasonló helyzetben a barátaim közül.

3. Hitel

4. Hamis cuccok

5. Fontossági sorrend, kinek mi a hobbija, van akinek az öltözködés, van akinek a sport, másnak a művészet. Van akinek ezek mind, csak máshogy költ rájuk mint te. A példádhoz visszatérve én is szerettem anno biciklizni, de nem ez volt a mindenem. Volt egy használható, szép állapotú biciklim, eljártam vele, de soha nem agyaltam azon, hogy miként fejlesszem, mit cseréljek rajta, hogyan legyen jobb. Egy sima mezei hobbi volt, nem csak az a hobbi amit verseny szinten csinál az ember és csak arra költ.

2020. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!