Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják hogy a szép...

Miért mondják hogy a szép nőknek könnyű?

Figyelt kérdés

Előre megjegyzem, objektíven tudom szemlélni a dolgot, hiszen nem vagyok akkora gyönyörűség hogy az általam leírt negatívumok vonatkozzanak rám, de nem is vagyok csúnya hogy irigységből, önmegnyugtatásból beszéljek.


Szóval ahogy észrevettem, a jó nők stigmatizálva vannak, csak mert szépek.

- Nem egy olyan kérdést látok itt hogy az instás csajok mind műk, meg tuti szilikonosak. Az eszébe sem jut senkinek hogy jó mell, segg természetes úton is lehet?

- Ha valaki szép, fiatal, akkor csak kőbuta lehet. "Miért kell a pasinak az a plázacica?" Azért mert lehet hogy nem plázacica, hanem intelligens nő, aki mellesleg gyönyörű.

- Ha egy alapból jó adottságú hölgy neadjisten még különösen dekoratív is (szoli, figyel a hajára, körmére, tetkója vagy pc-je van), akkor az már csak büdösk#va lehet, és hogy egy irigy, megkeseredett nő ismerősömet idézzem, az ilyenekre azt mondja hogy "ránézek és az jut eszembe hogy hány f#sz járt benne".

- Az ilyen lányok felé női részről irigység árad, valamint női és férfi részről is az, hogy csak használati tárgyak. "Na, ez is csak,arra jó"...

- Ha elérnek valami eredményt, azért biztos sokat térdeltek, nem véletlen lehet ilyen pozíciója egy ekkora cégnél, vagy ilyen jó autó a s€gg€ alatt. (Netán megdolgozott érte?!)

- És egyébként rengeteg felszínes pasi akarja őket kihasználni. Most nem a magamutogató ribizlikre gondolok, hanem a tényleg normális, szolid, de igazán jó nőkre. Bakancslistás tételek, skalpok, kangörcsoldók, de a legtöbb férfi meg sem akarja ismerni őket.


Ti is tapasztaljátok ezeket? Miért hiszi mindenki hogy a jó nőknek könnyű? Miért állunk így hozzájuk? Irigységgel, gyűlölettel, minden féle ok nélkül, csak mert ők többet kaptak fentről? Rengeteg ilyen lány van a baráti körömben, és mindnél ez van. Értékes emberek, szeretem imádom őket, és mégis ezt kapják...



2020. szept. 16. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek, nehéz nekik.
Bulls#it, könnyebb nekik az élet!
Semleges. A külseje miatt senkihez nem állnak másképp.
37 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Ez egy nőgyűlölő oldal, tele frusztrált incelekkel. Eleve nem akarják elhinni, hogy egy nő érhet el dolgokat a saját erejéből, vagy lehet bármi problémája, amit a férfiak ne oldanának meg neki.
2020. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Salilala ***** válasza:
100%

szerintem nagyrészt igazad van, és, bár sok lány ha csak egy kicsi szépséget is kap, rögtön "úgy" él vele, ez még nem jelenti azt, hogy mindegyik ilyen!

ilyen téren amúgy bioznyos előítéletben is részesülnek, akik szépek...

2020. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésről azt gondolom, hogy bizonyos értelemben könnyebb nekik, hisz , hogy csak egy példét említsek vannak olyan munkák/munkáltatók, ahool/akiknél előny a dekoratívabb megjelenés. De más szempontból pedig roszabb nekik, hisz első ránézésre be vannak skatulyázva egy buta, könnyűvérű vagy akár egy eltartott szerepbe.

A miéret szerintem igazából meg is válaszoltad. Irigység, gyűlölet és mindenféle ok nélül is lehetnek ilyenek az emberek a szép nőkkel (és akárkivel szemben, aki szebb, sikeresebb, boldogabb, mint ők).

2020. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TR75 ***** válasza:
100%
2020. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol könnyebb, de egyben rossz is. Ha valaki ad magára arra már mondják, hogy biztos ribi, meg a pasija pénzeli. Attól, hogy valaki ad a külsőségekre még lehet okos. Ma sajnos az embereknél is a csomagolás dönt. Egy önéletrajznál is, ha van fotó, és azon nem szimpatikus az illető be se hívják, pedig lehet szakmailag ő lenne a legalkalmasabb. Egy csinos nő mindig céltábla, mert felfigyelnek rá. Ha egyszer slamposabb, akkor már szóvá is teszik.

A férfiak is elsőre a külső alapján döntenek. Ha egy pultos csaj szép többet fogyasztanak, több a jatt is (ezt egy barátom mondta, akinek pubja van). Vagy lehet előre engednek a sorban. Ezek a jó dolgok, de az állandó alpáriság és szexuális célzások is jelen vannak.

2020. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, de pontosan mit akarsz kérdezni? Mert, leírtál egy kérdést, aztán kifejtettél egy teljesen más témát. Most az érdekel, hogy a szép nőknek könnyebb, vagy az, hogy éri e őket előítélet?

Előítélet mindenkit ér. A politikusokat és a gyári melósokat is. Ettől függetlenül, gyári melósnak jobb lenni.


Az a helyzet, hogy szép nőnek lenni könnyű. Eleve kimutatott jelenség, hogy a jó kinézetű emberekkel kedvesebbek, segítőkészebbek és pozitívabban állnak hozzájuk. Már egy átlag kinézetű embernek is jobb lenni, mint mondjuk egy rondának. Jó kinézetűnek, meg szinte főnyeremény.


#1: Ahhoz képest, hogy ez állítólag egy nőgyűlölő oldal, a felnőtt kategóriában folyton a férfiakat szidják.

2020. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Az instás csajok a photoshopot is elég gyakran használják, készült pár lebuktatós videó erről. Egyébként nem értem miért baj az ha a külső alapján ítélnek az emberek ha 99%-ban olyan is az ember mint amilyennek gondolják.


Az eredeti kérdésre válaszolva pedig: mindennek van előnye is és hátránya is és ez igaz a szépségre is, a gazdagságra is, az intelligenciára is, a népszerűségre is stb stb Ezek a jónak tűnő dolgok akár pokollá is tehetik az ember életét ha nem megfelelően használja az ember, szóval ez nagyban függ az adott személy ítélőképességétől is.

2020. szept. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
68%
Itt azért tegyünk egy fontos distinkciót a szép meg a tetkós-piercinges-szétszolizott-műkörmös-istakövetőgyűjtögető plázacica között. Az utóbbi típusra azért nem teljesen alaptalanok az előítéletek és valószínűleg megvan az oka hogy miért dolgoztak olyan keményen hogy ribizlinek látsszanak.
2020. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TR75 ***** válasza:
28%

#8

+1

2020. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mindegy hogy mumelle van vagy természetes ha szép. Mindegy hogy muhaj v természetes ha szép. Azért nem nézem le mert mű, sztem csak azok gunyolodnak ezzel akik irigyek, mert nincs rá pénzük.

Jó lehet szépnek lenni, mert tényleg látom, hogy mindenki kedvesebb a szepekkel, és sokszor eloresegiti ez az életben őket.

Nyilván aki izlestelenul r**ancos ott amúgy is más a célközönség... Na ők nem keltenek feltétlen szimpátiát.

2020. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!