Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Miért vagyok...

Mit csináljak? Miért vagyok ilyen? Mit kellene tennem? Figyelemfelkeltés vagy tényleges hajlam? (lenn folytatódik)

Figyelt kérdés

7 éves koromban fenyegetőztem először öngyilkossággal. Apukámnak szeretője volt. Anya én és a bátyám tudtuk ezt. Nagyon sokat veszekedett a szüleink. Én világ életemben nagyon anyás voltam, de amikor kezdtek elfajulni a viták, kezdtem begolyózni, féltem apától. Aztán anya egyszer elment otthonról, úgy szedtük össze pár kilóméterre az otthonunktól nagyon nagyon sírtam, mert azt mondta csak a gyógyszertárba megy, de fél nap után még mindig nem jött haza. Most már tudom hogy csak egyedül akart lenni, de akkor még csak 6 éves voltam, és nem értettem miért megy el.

Aztán kb fél év újabb veszekedéssorozat után, amikor kiderült hogy még mindig létezik apám nője, anya bepánikolt és megmondta, hogy most elmegy és nem jön vissza, apa meg azt mondta hogy menjen.Anyu elindult én ezt nem bírtam elviselni elővettem egy kést és megmondtam, hogyha elmegy akkor megölöm magam. A késztetés iszonyatosan nagy volt, bár bátorságom nem hiszem hogy lett volna.


A húgom születése után rendeződtek a dolgok, azok az idők elmúltak,de valahogy soha nem voltam képes ezt az időszakot elfelejteni, és mindig benne él a tudatomban. Viszont sokszor így is veszekszenek 11 év után. Ezt nem tudom elfogadni, akármennyire is szeretném. Apa tönkretette anyát, nem olyan mint amilyen azelőtt volt, és nem érti miért olyan most amilyen.


A problémám az, hogy az az eset óta, szinte minden nagyobb széllökéskor megfordul a fejemben az öngyilkosság. Nem csak ezen a téren, hanem ha stresszesebb időszak van, akkor szinte mindenért. 4 éve nekiálltam vagdosni magam, ami később belátva iszonyatos hülyeség volt, és csak figyelemfelkeltés volt. A hegek már alíg látszanak, viszont akkor beleszerettem valakibe, aki azóta olyan mint a pótanyukám, mintha helyettesítené azt, akit annak idején elveszítettem. Nagyon sokat sírtam amiatt, hogy ő nem lehet mellettem folyton, pedig nagyon szeretném, vele beszélek meg szinte mindent. Ő húzott ki a legtöbb bajból. Viszont most eljegyezték és kilépett az életemből. Az öngyilkossági hajlamom nőtt, ami nem tudom mennyire domináns bennem. Most is vagdosom magam olykor, nem sűrűn de ha rám jön nem bírok leállni. Ezt nem látható helyen csinálom. Egyébként egy nagyon rendes, lelkiismeretes HETERO lány vagyok, aki nagyon sokat mosolyog, és nagyon szereti a barátait és ugyanez jellemzi őket is, viszont nagyon sokat kattogok.

Ez tényleg hajlam már? Hogy engedjem el a dolgokat? Hogy engedjem el őt? Hogy szerezzem vissza anyut?



2015. máj. 4. 00:20
 1/6 A kérdező kommentje:
18/L
2015. máj. 4. 00:24
 2/6 anonim ***** válasza:
A szüleidet győzd meg hogy párterápiára lenne szükségük, neked meg depressziód van valszeg, szóval te se félj segítséget kérni pszihológustól/ pszichoterapeutától. Az is sokat segíthet,ha felhívod valamelyik lelkisegély vonalat. Plusz szerintem környezet változásra lenne szükséged szóval szabadulj el otthonról minél hamarabb. Am hasonló cipőben járok én is.
2015. máj. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jártam pszichiaterhez jót tett de miutan vége lett par honapon belul ujra kezdodott minden. Szuleimnek is kellett jarniuk hozza de ok nem erzekelik veszekedesnek azt amit en igen. Szerintem ha a tanyeratanyerak repulnek meg a zuhanykabin kiszakad akkor az mar nem csak hangos beszelgetes. Persze nem bantjak egymast csak szavakkal de azzal nagyon tudjak. Kimozdulnek en de annyira engednek sehova hogy nem tudok es meg tanulok,de valoban kene egy kis kiruccanas. Nyaron egy honapig dolgoztam a vegere mar nagyon hianyoztak es biztam benne hogy valtozas lesz, de nem lett..


Irj privibe ha van kedved!

2015. máj. 4. 01:02
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Minek akarod vissza szerezni anyádat ?


Meddig akarod még a szoknyáját rángatni ?


Nem zavar hogy felnőtt ember vagy ?


Ha vagdosod magad az eredmény az lesz hogy elvágod az ereket meg az idegeket. Mivel az életösztön miatt elszorítod és rohansz segítségért ezért az érsebész helyre állítja az ereket. Viszont az idegeket nem tudja helyreállítani ami azt jelenti hogy az életed könnyedén megmaradhat viszont a kezedet nem fogod tudni használni.


Onnan tudom mert az egyik ismerősöm megtette.

Szóval ha te is ilyen kur.va nagy hülye vagy akkor csináld nyugodtan.


Nem is értem hogy mit foglalkozol te a szüleid dolgával mikor közöd nincs hozzá.

Nekem gyerekkoromban ugyanezt anyám játszotta el egy másik pasival miközben faterom kint gürizett németben.

Én meséltem el fateromnak 5 évesen hogy anyám mit csinál.

Erre logikus módon elváltak és onnantól hipp-hopp új családban találtam magam mert lett egy új mostoha faterom meg egy mostoha testvérem.


ÉS AKKOR MI VAN ??


A gyerek nem azért van a családban hogy meghatározza hogy a szülei mit csináljanak. Nem a nyúl viszi a vadászpuskát.


Térj észhez és fejezd be ezt az önsajnálkozást.

Szeresd magad és szerezz be egy pasit aki szeret téged.

Ezek szerint még barátaid is vannak akik gondolom szintén szeretnek. Egy csomó mindened van ami más embernek nem adatott meg és te akarsz öngyilkos lenni.


Gratulálok.

2015. máj. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudod amikor eppen gyerek vagy es szukseged lenne a szuleidre es nincsenek ott, akkor az iszonyat szomoru. Foleg ha csak a sajat problemaikat latjak. Valoszinuleg te nem voltal ott hagyva hogy hulyegyerek csinalj amit akarsz. Szerintem akkor nem lenne semmi kozom hozza max ha nem elottem csinaljak ezt...

Addig akarom visszakapni ot amig tudom es ha ez onsajnalgatas lenne akkor valoszinuleg tudna mindenki a kornyezetemben hogy mit erzek de nem... meg a barataimnak sem mondtam semmit, mert nekik nincs kozuk hozza.

A te helyzeted borzasztoan mas. Legalabb uj csaladba kerultel. Ahol volt ra eselyed hogy normalis gyerekkorod legyen!

Es nemmellesleg attol hogy papiron valaki nagykoru, agyban meg nem mindenki lesz az!

Highfive!

2015. máj. 4. 08:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem,szívesen beszélnék veled,ha gondolod írj.15/L
2015. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!