Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a problémám?

Mi a problémám?

Figyelt kérdés
Középiskolás koromban vettem észre magamon, hogy sokszor egyszerűen nem értem azt, hogy mit mondanak az emberek. Teljesen hétköznapi párbeszéd közepén, ahol még érdekel is a téma sokszor úgy vagyok mintha nem érteném a nyelvet, amin a beszélgetőpartnerem beszél. Visszaidézni meg pláne képtelen vagyok. Középiskolában is én voltam a legjobb matekos az osztályban, de ha kihívtak a táblához 10ből 6 alkalommal fogalmam sem volt mit kellene csinálni. A tanár próbált rávezetni, de egyszerűen nem fogtam fel az instrukciókat, pedig önállóan ugyan ezt meg tudtam csinálni. Ez a munkahelyemen is hasonlóan van. Elmagyarázzák mit kéne csinálni, de igazából nem értem és az anyagból rakom össze, amiből dolgoznom kell. Van erre valami magyarázat? Vagy csak egyszerűen debil vagyok?

2016. febr. 11. 08:51
 1/8 A kérdező kommentje:
21/f
2016. febr. 11. 08:54
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem, hogy amikor én próbálok valakinek valamit elmagyarázni, az úgy néz ki, hogy van egy határozott kép a fejemben a témáról, és miközben beszélek átgondolom négszer, megkeverem hatszor, és az istenért nem bírom magam érthetően kifejezni. Az egész egy katyvasz sokszor
2016. febr. 11. 09:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Koncentrációdat kellene fejleszteni. Végig bírsz ülni és figyelni egy többórás filmet? Hosszú könyveket szoktál olvasni?
2016. febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Könyvet soha az életben nem tudtam elolvasni. Találtam párat, ami erdekelt, de mindig az lett belole, hogy amikor elkezdem elolvasok egy tetemesebb részt belőle, pár nap alatt, és soha többet nem nyitom ki. Filmeket végig szoktam nézni, de sokszor észreveszem, hogy a telefonomon szórakozom egy idő után, a filmet pedig csak hallgatom. Szüneteket is gyakran tartok. Ugyanakkor volt pár film, ami annyira tetszett, hogy le sem vettem a szemem a képernyőről.
2016. febr. 11. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor a problémád az, hogy nem tudsz számodra nem érdekfeszítő dolgokra koncentrálni. Sajnos valahogy erre muszáj lenne rászoktatni magad, a munkádban anélkül nem fogsz tudni előrelépni. Kezdd rövidebb, de szerinted dögunalmas dolgokkal, mondjuk novellákkal, olvasd el figyelmesen, aztán foglald össze saját szavaiddal, vagy ugyanezt rövid filmes sztorikkal. Menni fog.
2016. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Agyadban vannak dolgok amik miatt így működsz.

Ez fura de egyben nagyon hasznos.

Miért lennél debil? Más vagy, ennyi. Örülj neki és rajzokkal magyarázz.

2016. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezzel én is ugyanigy vagyok. Csomószor még beszélgetés közben is, amikor olyan ember beszél hozzám, akinek kicsit se érdekel a mondandója, elkalandozok és csak akkor veszem magam észre, mikor visszakérdeznek, hogy nekem mi a véleményem a témáról, én meg igy: Öööö..nem is tudom...(..Azt se tudom, miről van szó..) :D De legalább megnyugtat a tudat, hogy csak nem vagyok fogyatékos xD Mondjuk nálam is most jelentkezett ez a dolog 2-3 éve, mióta középsulis lettem, azelőtt rengeteget olvastam, meg pl. alig kellett tanulnom az iskolában, mert attól, hogy órán figyeltem a tanárra, megjegyeztem kb mindent, amit mondott, most meg egy könyvet nem birok elolvasni, mert aközben is mindig elterelődik a figyelmem és csak oldalak múlva tűnik fel, hogy semmire nem emlékszem abból az X oldalból, amit elolvastam most, meg az iskolában is, még ha irjuk is órán a vázlatot a füzetbe, ha a tanár visszakérdez egy 5 mondattal ezelőtti dologra, már nem is emlékszem rá, hogy egyáltalán szó volt olyanról. :/ Fogalmam sincs, mitől lehet.

18L

2016. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg nem értett szavaid vannak, szerintem. Azok pontosan ezeket a jelenséget okozzák, amit leírtál.


Ezek egyszerűen olyan szavak, amiket az ember nem ért,

félreért vagy nem teljesen ért a nyelvben.


Aprónak és jelentéktelennek tűnhet ez a dolog, de valójában a z írott és beszélt kommunikáció kulcsa.


Egy bizonyos kor után él egyfajta elképzelés az emberekben, hogy mivel felnőtt, ezért mindent ért, amit mondanak az embernek a nyelvben.


Ha úgy gondolsz a nyelvre, mint egy kódra/titkosírásra, akkor lesz egy elképzelésed arról, hogy mit beszélek, mert valójában az, csak nem próbáljuk meg "titkosnak" megtartani.

A jelenségek ezek:

Egyfajta mintha ott sem lenne érzés.

"Üres" fej

A tanulás/olvasás abbahagyása.


A kezelés erre az, hogy 1. tudsz erről a jelenségről. 2. Utánanézel minden olyan szónak, amit nem vagy nem teljesen értesz egy olyan szótárban, ami nem ad még több ilyen szót. Javaslom a wikiszótárt a neten, a Magyar Értelmező Kéziszótár egy kalap szar.


Hihetetlennek hangzik, hogy ilyen egyszerű lenne a megoldás, tudom.


Ne higyj nekem, csak próbáld ki. Ha eleget csinálod, meglátod, megszűnik ez a jelenség.


Az, hogy egyáltalán felfigyeltél rá, és rákérdezel, szerintem elég magas intelligencia szintre utal.

Meg a kérdésed leírásából sem látszódik, hogy debil lennél.

2016. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!