Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezen az oldalon miért rossz...

Ezen az oldalon miért rossz az emberek helyesírása?

Figyelt kérdés
Olyan alapvető szavakat írnak helytelenül, hogy rossz nézni.

2020. szept. 20. 16:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Azért, mert vannak itt alacsonyan kvalifikált emberek is, a többieket meg nem izgatja, hogyan ír az interneten. Ismertem például egyetemi professzort, aki csetelésnél nem tartott be semmilyen nyelvtani szabályt.
2020. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak itt van ez, ráadásul az oldalon is ugyanazok az emberek vannak, akik a közösségi oldalakon, ott is rengetegen rendelkeznek borzalmas helyesírással
2020. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Ezen az oldalon? Akkor te még nem jártál másik oldalakon. Elkeserítő az igénytelenség a nyelvünk iránt.
2020. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30%
Azért (is), mert rengetegen a telefonjukról írnak, ahol kétszer akkora gyakorisággal üt félre az ember, mint a gép billentyűzetéről, és az emberek többsége lusta arra, hogy vissza-visszaugorjon folytonjavítani.
2020. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Na, tessék: gépről írtam, és csak sikerült egy hibát vétenem az utolsó szavaknál. Ilyen az én formám :D
2020. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elgépelés nem feltétlenül tartozik ide, az bárkivel megesik, a helyesírási hiba az én olvasatomban a muszály, baráccság és hasonló szavak leírása
2020. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudoom,hogj mijért.Én iljent nem nagyon látam,vetem észre még ezen az olldallon.
2020. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Facebook-on a Fideszes politikusok oldalain nézz szét a "rajongók" kommentjei közt, le fog esni az állad. 😄
2020. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#4: Nem arról van szó, hogy valaki telefonon elgépel egy-két betűt. Mint például a te "hibád" amit említettél.. Az látszik, hogy véletlenül nem tettél szóközt. Nem erről beszélek. Előfordul.

Egyetértek a hatos válaszolóval.

Az előbb láttam egy kérdést ezekkel a szavakkal: "kontrolálni, mennyen".

Ha az ilyen embernek valaki szóvá teszi, hogy borzasztó a helyesírása,még meg van sértődve. Egyértelműen látszik, hogy egyesek egyszerűen nem tudnak helyesen leírni szavakat, és ezt nem lehet az okostelefonra fogni szerintem.

2020. szept. 20. 16:59
 10/26 anonim ***** válasza:
69%

Azt is bírom hogy miután szétalázzák őket akkor azzal jön mindegyik (miután eljátszotta a félregépeltem kártyát) hogy határon túli magyar ("nem Magyarországon élek").

A legkiborítóbb az ly állandó használata. Pár napja itt láttam: "van hozzá lyogom hogy?"

Meg hullik a halyam, babálya stb 😱

2020. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!