Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen rossz ezen az...

Miért ilyen rossz ezen az oldalon az emberek helyesírása?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ocsmány, ahogyan egyesek írnak. Végig kisbetűt használnak, nem tesznek írásjeleket, elírnak szavakat illetve elhagyják az ékezeteket, merthogy úgy szerintük gyorsabb. Mégis mihez kezdenek az így nyert "hatalmas" mennyiségű szabadidővel?


Pár példa:

"Kezdő djnek a kontroleren kívül mit kell még veniük?"

"Milyen lett az ozikem? (Keppel) Tudom rossz kateg. de itt talan vagytok meg."

"Mennyire gyakori hogy egy 18 évesnek 20 cm hosszu a pénisze?"


2017. okt. 23. 01:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos sok a primitív, műveletlen, igénytelen ember akik magyar mondatokat sem tudnak alkotni meg helyesen írni sem. Borzalmas olvasni. 😣
2017. okt. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
45%
Én a ,,NŐLJÖN’’- töl vagyok kiakadva
2017. okt. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
27%

Én csak az önjelölt nyelvtantanároktól kapok frászt. Interneten vagyunk, nem hivatalos okiratot ír, komolyan legyen érthető mit akar kérdezni, aztán felőlem annyi hiba lehet benn amennyit akar, ha lehet érteni mit akar.


Bár azt sem értem, akit annyira zavar az minek nézegeti, olvasgatja ezeket a kérdéseket?

2017. okt. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
29%
Naa, azért nem kellene általánosítani. Az, hogy nem tud helyesen írni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy műveletlen. Lehet csupán diszlexiás, amiről nem tehet az adott egyén, meg még rosszul is esik neki, mások anélkül, hogy ennek tudatában lennének "ítélkeznek" felette. Amúgy nekem a külön kedvencem, amit alig pár perce olvastam: "Az agár kutya hánnyal fút"?:D ezen jót nevettem. Nem mondom, hogy egy idióta műveletlen analfabéta, mert lehet, csak elütötte. De az is megeshet, hogy ugye diszlexiás. Én egyébként már meg sem lepődök az olyanokon például, hogy "alytó", mert láttam már olyan szót, amit helytelenebbül (?) írtak le. :D
2017. okt. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Bihar Valatonon ***** válasza:
54%
Lyah naggyon rosz látni a sok primmitív embbert :)
2017. okt. 23. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
De lyo, aszt hiszem értem mit akkarsz irni. :D
2017. okt. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 TR75 ***** válasza:
0%

#5

Nem "embbert" hanem "embertt", a múltidő lyele miat. :S


Amúgy én nem akadok fenn ilyesmin. Ez van. Ettől még nem omlik össze a világ. Azt meg én is megtapasztaltam már, hogy telefonon milyen könnyű mellényomni úgy, hogy észre sem vesszük. Jaja, el kellene mindig olvasni, mielőtt elküldjük, de hát tényleg van olyan, hogy türelmetlenkedünk és rányomunk a küldésre idő előtt. Nem is szeretek telefonon írni. A megboldogult T9-et szerettem (na, nem a Nokia-féle förmedvényt, hanem mondjuk a Samsungét vagy a Sony Ericssonét), gyorsan ment vele az írás. Kevesebb hibát vétettem én is.

Szóval... ezen az oldalon is olyan az emberek helyesírása, mint általában. A magyar helyesírás pedig nehéz. Tudnék mesélni, viszonylag gyakran olvasgatom mások egy-két mondatos írásait a munkahelyemen, nem tűnik rosszabbnak a Gyakori sem.

2017. okt. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem nehezebb pedig ha az ékezetet kirakja valaki, csak butaság.
2017. okt. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

ma 01:35!


A nől nem hibás nyelvtanilag, csupán nyelvjárási forma.


"Nől a dér, álom jár,

hó kering az ág közt.

Karácsonynak ünnepe

lépeget a fák közt."

Weöres Sándor


Aki ilyen helyen súlyos helyesírási hibákat vét, az hivatalos iratokon is vét.

2017. okt. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
36%

#7 Egyébként okostelefonon is be lehet állítani a T9 billentyűzetet.


kérdező: A legjobb az, mikor még oda is írja, hogy "bocs a helyesírási hibákért, siettem" (mindezt szintén helytelenül) pedig amennyi idő alatt ezt leírta, kijavíthatta volna a hibáit.. tehát még csak azt a 3 másodpercet sem spórolta meg, amit az ékezetek elhagyásával nyert volna.


Vagy amikor az okostelefonján külön vagy egy sor az ékezeteknek (főleg Sony készülékeken láttam ilyet, nagyon tetszett) de azért se azt használja. Tehát szerintem a divat is benne van kicsit, "ha Dzsennifer ékezetek nélkül ír, akkor én is!"


Egyébként nekem nem is azzal van bajom, ha pár hibát elvét, biztos velem is előfordul. De amikor egy szövegben annyi hiba van, hogy az olvasójának gondolkoznia kell, hogy most mit akar, az már durva.

2017. okt. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!