Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz ha sose adok borravalót...

Gáz ha sose adok borravalót se a pincérnek se a futárnak?

Figyelt kérdés
2020. szept. 21. 02:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
En se szoktam mert nem akarok, es gyulolom az elvarast hogy addni kene. Szerintem amikor ez kialakult, evszazadokkal ezelott, az inkabb egyfajta baratsag haverkodas kifejezese volt. Ha valaki eveken at jar egy helyre, es az ott dolgozok mar a jo ismerosei, akkor azoknak adhat hogy kifejezze baratsagat tiszteletet. De egy sosem latott futarnak, pincernek, kabeltv szerelonek nem mert nem vagyunk olyan viszonyban.
2020. szept. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2020. szept. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2%
Egy ido utan mindenhol listara kerulsz, es a kajadat kulonbozo extra feltetekkel fogod megkapni :D
2020. szept. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Én sem adok senkinek. Miért adnék ? Mivel különbek ők, mint én ? Ugyanis én és sok más sem kap borravalót azért, mert elvégzi a munkáját. Sőt, én még a szülésznőnek, orvosnak sem adtam soha.
2020. szept. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Sok kézbesitő figura nem kap fizetést, vagy csak nevetséges összeget, és a borravalóból él. Pincérek fizetése szintúgy van kiszámolva, hogy úgyis kap borravalót. Sem a szülész, sem az orvos nem részmunkaidőben (nincs) bejelentve, minimum órabérért dolgozva esetenként 12 órát.

Remélem, 3# válasza valóra válik :D :D :D

2020. szept. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Én sokáig éltem jattból és én már csak ezért is szoktam adni. Az ember mondjuk hulla fáradtan haza ér, éhesen és alig várja, hogy végre ehessen egy jót. Majd kihozza a kajáját egy olyan ember, aki szintén hulla fáradt, szintén éhes és rosszul van fizetve, ráadásul ebben a helyzetben illik adni. Én jól jártam, nem kell a kaja készítéssel bíbelődni és szeretném ha a másik éhes hulla fáradt ember is jól járna. Ennyi.


Szerintem, igen egy picit gáz, azért is mert ezeknek az embereknek bele van kalkulálva a fizetésébe, meg azért is, mert illik adni. Ha viszont a másik oldalt nézzük, gáz, az elvárás, gáz az, hogy ez a kialakult szokás, hogy nem lehet bele kalkulálni az árakba, ha már amúgy is van egy elvárt 10% és az is gáz, hogy ezt nem lehet odadni kapásból a pincéreknek, futároknak. Sokan azért nem adtok, mert azt hiszitek benne van az árba, sajnos nincs. Persze az is gáz, ha valakinek mindenféle belekerül a kajájába, csak mert nem jattol.


Én csak akkor nem jattolok, ha tudom, hogy amúgy sem azé lesz, akinek szánom, esetleg fel is hívja erre a figyelmem és megkér, hogy ne adjak. Voltak helyek ahol régen nem lehetett se minusz, sem plusz, ilyen helyen sem adok, mert csak kitolnék azzal akinek adnék.

2020. szept. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem
2020. szept. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Népünk szerint igen, szerintem meg nem.
2020. szept. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
3-asnak lehet hogy igaza van, az ember undorító egy lény, na ezért nem járok étterembe.
2020. szept. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Futárnak nem, egyszer adtam, amikor a mosógépet felhozták a negyedikre.


Pincérnek csak akkor adok ha minden finom volt, kifogástalan volt a kiszolgálás és nem kellett egy perccel sem többet várnom a kajára, mint amenynit muszáj. Ha bármi hibádzik, akkor nem adok.

2020. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!