Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire ciki nem hagyni...

Mennyire ciki nem hagyni borravalót a pincérnek?

Figyelt kérdés
Ha egyedül elmegyek enni étterembe menüt enni és 800ft akkor nem ciki,ha 1000ft-ból megvárod még visszaadja a visszajárót? Amúgy egy csóró postás vagyok ennyit is elég kigazdálkodni.
2018. szept. 6. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem Amerikában vagyunk, hogy kötelező lenne borravalót adni, én sem szoktam, egyetemista vagyok, gyakran eszem belvárosi éttermekben ebédmenüt és nem szoktak fejeket vágni, ha nem hagyok borravalót. Nyilván ha rendes keresetem lenne, akkor adnék valamennyit.
2018. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már menüt eszek,és azért megyek oda mert ott csak 800Ft,nem fogok borravalót hagyni.
2018. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nem luxus étterem menüjét eszed, akkor talán nem ciki. Én ilyen helyzetben kártyával fizetek pont azért hogy ne kelljen végignéznem ahogy a pincér számolgatja az aprót.
2018. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Főleg menünél. Nem egy különleges kiszolgálást kaptál, amit meg kéne jutalmazni. Csak megkaptad a napi menüt.
2018. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen összegeknél én nem szoktam adni, és nem is foglalkozom vele, hogy ez nem tetszik vkinek. Ha étterembe megyünk ott adunk, de ott azért több ezret ott hagyunk, 800 ft-os kajáért azért meg az ember, mert csak annyiba kerül és nem akar többért enni
2018. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
A pincérnek a borravaló nem jár. A munkájáért kapja a fizetését. Borravalót akkor kap, ha valami extrát nyújt.
2018. szept. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mégis milyen extrát nyújtson? Vigyen ki ölben a wc-re? :'D
2018. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!