Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz ha sose adok borravalót...

Gáz ha sose adok borravalót se a pincérnek se a futárnak?

Figyelt kérdés
2020. szept. 21. 02:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én annak szoktam borravalot adni, akinek ezzel még pluszba meg szeretném köszönni a munkáját. Csak akkor adok, ha ugy erzem az illető megérdemli, mert olyan értéket adott nekem a szakmai tudásával/modorával, amiért keveslem azzal az x forinttal elengedni.

A borravaló nem kötelező. Neked nem kötelességed a jattoddal eltartani senkit, különösen akkor ha még azt a pénzt sem érdemelné meg a silány munkájáért/bunkó viselkedéséért, amit alapból kap. Az csak egy extra hálaadás, amit ha úgy érzed megérdemel a szolgáltató, akkor boldogan adhatsz neki, hogy kifejezd mennyire megbecsülöd a munkáját.

Én is távoztam már úgy pl kozmetikustol hogy az 5 forintot is visszakértem, és úgy is hogy az 1000 forintos kezelésre 1500-at adtam

2020. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Nyugodtan lepontozhatjátok a 3-ast, pedig higgyétek el, volt már erre példa, és az esetek többségében észre sem vették azt az extra feltétet, jóízűen megették. Szóval úgy legyetek kapzsik. 😉
2020. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
Mi a kapzsiság abban, hogy nem adok olyannak borravalót, aki nem üt meg egy bizonyos színvonalt?
2020. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%
12.Ha úgyse veszem észre és bajom se lesz tőle, hogy pl. ráköpködnek a pizzámra, szerinted hol érdekel? 😊
2020. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát ha ennyi esze van, hogy leköpködi az ételt, mert nem kap borravalót csak azért se adok neki.
2020. szept. 22. 04:25
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Én is csak akkor adok, ha a csajommal vagyunk valahol, hogy ne egy spúr szutyoknak lásson. De pont nem érdekel, hogy a pincér vagy futár elég fizetést kap-e. Én vendégként vagyok ott, nem munkáltatóként. Enni akarok valami fos, túlárazott kaját, amit lusta vagyok otthon megcsinálni, vagy épp valamit ünneplünk és ennyi. Ha futárokat szeretnék pénzelni, akkor indítanék egy futárcéget. Mondjuk ott megfizetném őket, mert azért mindenki jobban végzi a munkáját, ha meg van fizetve, és nem bizonytalan az összeg mint a kutya vacsorája.
2020. szept. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

En a pincernek adok de ha epp nem akarok adni akkor elvitelre kerem es ugy nem varjak el.

Futarnak nem adok mert kulfoldon ahol elek a futar nem csenget hanem csak lerakja a csomagot az ajto ele.

Kajat soha nem rendelunk mert a kiszallitasi dij meg a jatt tobbe kerult mint a benzin amibol elmegyek es felveszem a kajat.

2020. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Ezt a kérdést Magyarorszàgon feltenni is badarsàg...

Nyugaton ez nem kérdés,de ezért vannak ök ott mi meg itt.

Ha te nem kapnàl borravalót örülnél és a sok negatív örülne???

2021. febr. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az a nagy különbség, hogy nyugaton egészen más a vendéglátás színvonala (persze vannak kivételek), mint itthon nagyátlagban. Ha olyan kiszolgálást kapnék, örömmel adnék midnig borravalót, hiszen élmény volt.
2021. febr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!