Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt van az hogy sok extrover...

Mièrt van az hogy sok extrovert àllìtja magàròl hogy introvert?

Figyelt kérdés

Főleg olyanoktòl furcsa akik a tàrsasàg központja mindig csak beszèlnek ès mègis introvertnek mondják magukat.

Mintha az eredeti jelentèse megvàltozott volna ès màr az introvert is extrovertet jelent, csak szüksège van napi 1-2 òra nyugalomra


2020. szept. 22. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem változott meg a szavak jelentése.

Én azt látom benne, amit a részeg ember magáról: "Én, részeg...?!"

2020. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert az introvertált nem egyenlő az antiszociálissal. Ahogy írtad, befelé forduló (introvertált) embereknek ki kell pihenni a társasági életet, de ez nem jelenti azt, hogy abban a 4 órában pl. amit társaságban tölt ne lehetne elemében. Ez pl. olyan, hogy félénknek gondolják sokan a csendes embereket, pedig lehet, hogy pont hogy annyira nárcisztikusak, hogy nemhogy félénkek, hanem csak nem állnak szóba mindenkivel.
2020. szept. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az az elszomorító, hogy mára divat lett ez a két szó, holott sokaknak még mindig lövésük sincs, hogy melyik mit jelent.
2020. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Én is hasonló vagyok. Tudok sokat beszélni, társaság középpontja lenni, de az igazi, mély érzéseimet, kételyeimet magamba zárom és maximum 1-2 emberrel beszélem meg, vagy annyival sem.

Azonkívül sok egyedül töltött időt igénylek.

2020. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Azert, mert a legtöbb ember besorolja magát az egyikbe, és nem is gondol arra, hogy a legtöbben ambivert típusúak, a tiszta extro és intro nagyon ritka...
2020. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Mi van? Attól, hogy valaki a társaság középpontjában van, semmi nem lehet leszűrni. Ugyanannyi eséllyel lehet intro és extro. Fel kellene fogni már végre, hogy az introvertált nem azt jelenti, hogy nonstop valaki a 4 fal között érzi jól magát és társaságban szorong és nem tud kommunikálni.

Az egyik exem egy szörnyen visszahúzódó, csendes alak volt, de minden nap ki kellett menjen a városba a barátaival találkozni, hanem nem érezte teljesnek a napját. Másik eset: igazi vezető egyéniségű, határozott megjelenésű barátnőm, akihez gyakran mennek oda idegenek is pl útbaigazításért is az utcán, mert meleg, nyilt tekintete van, de hétvégente mindig megpróbálja lemondani a közös haveri találkákat, bulit, programot, hogy festhessen és írjon. Most akkor melyik személy az intro és melyik az extrovertált?


Az a baj, hogy nem sok extro állítja magáról, hogy introvertált, hanem sok mentálisan sérült, antiszociális, ember fóbiás beteg ember állítja magáról, hogy introvertált, ezzel nyugtatva meg magukat, hogy normálisak.

2020. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert hozzád hasonlóan fogalmuk sincs, hogy mit jelent, ilyen kritikán aluli Nők lapja színvonalú bulvároldalakból szedik össze a tudásukat a témában.
2020. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%

Én introvertáltnak vallom magam, ennek ellenére a munkahelyemen rengeteget beszélgetek, igaz, arra gondosan ügyelek, hogy ne én legyek középpontban, azt nem bírom.


Olyan közegben, ahol ismernek nem gond a kommunikáció, viszont egy ismeretlen társaságban nem tudok megszólalni, mivel nem ismerem a többieket, nem tudom, mi lesz a reakció. Általában hagyok időt a "feltérképezésre".


Kívülről ambivertáltnak tűnök, esetleg néha extronak, de az nagyon ritka, viszont egyik sem igaz. Minden szociálisan aktív napom végén szükségem van a csendre, nyugalomra, hogy ne találkozzak emberekkel. Időnként szabira is megyek emiatt. Egyszerűen kimerülök, és szükségem van a feltöltődésre, ami olvasással, sorozatnézéssel, bringázással, túrázással, vagy csak céltalan csavargással tud megvalósulni nálam.


Remélem, ezzel valamelyest tudtam válaszolni a kérdésedre.

2020. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert máshoz viszonyítja magát, és ahhoz képest ő intronak tartja magát.
2020. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!