Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak a nagyszüleiteknek/...

Vannak a nagyszüleiteknek/ szüleiteknek régről megmaradt szokásaik, amiket ti mosolyogtok?

Figyelt kérdés

Például, ha elromlik a televízió , akkor el kell vinni a Gelkában. Ha örököltetek, egy házat, akkor fel kell adni egy hirdetést a szuperinfóban, mert eladná. És ilyen hasonló a fiatalabb korosztályt megmosolyogtató szokások.

Vagy az örök dolog levelet írni, postára menni vele.



2020. szept. 22. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan még mindig azt mondják az önkormányzatra hogy tanács ☺
2020. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
57%
Csak ami bosszant. Pl. a pénzt nagyanyám az asztalterítő alatt tartotta, hiába mondtuk neki hogy ne tegye, aztán csodálkozott amikor ellopták. Vagy a kulcsot a villanyóra szekrényben, aztán szintén csodálkozott hogy hogy ment be vajon a betörő.
2020. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám, édesanyám a mai napig keresztet rajzol a kenyér aljára, mielőtt megszegi. Nem mosolygom meg, nekem kifejezetten tetszik.

Olyan otthonos mozdulat...

2020. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mosolygom meg, mert anno sokszor szívtam meg miatta, de anyámra tipikusan illik az a mém, hogy ne vegyünk ilyet, mert van otthon ilyen, aztán otthon valami teljesen más van. Csak utána még el is kellett vinnem az iskolába azt a tárgyat, ha ilyen kellett, mert szerinte az is jó lesz. De máig ilyen, emellett halmozó, nem bír semmit sem leselejtezni, jó lesz még valamire megvesz egy csomó kacatot, ruhát, cipőt, ha azok elég olcsók. Egyszer, és ez nem régen volt, kb. 10 éve, bement egy áruházba, majd 10 cipővel jött ki, mindössze 15 ezret otthagyva, majd évekig kínálgatta mindenkinek a családban, hogy hordja, de senkinek nem kellett, máig ott vannak a szekrényben. Ez egyértelműen a szocializmus hagyatéka, amikor sok árut akkor kellett megvenni, amikor volt rá lehetőség.


Furává vált mondások inkább nagyszüleimnél voltak, pl. letekerem a villanyt, csavard le a TV-t,

2020. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyik mamám él csak, de nem ismerem annyira, hogy tudnék ilyenről


A többieknek nem volt

2020. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Mamám nem azt mondja, hogy drágám vagy kedvesem, hanem azt, hogy anyám.
2020. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Meg azt is mondják (mondták sajnos már csak múltidőben...) lányunokákra is hogy fiam. Nem csak a saját családomban hallottam.
2020. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy nagyszülőm sem él már, de nekem nagyon tetszett a szóhasználatuk.
2020. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!