Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miként viselitek, élitek meg...

Miként viselitek, élitek meg az öregedést, vagy szüleitek, nagyszüleitektől mit hallotok erről?

Figyelt kérdés
Főként a negyven felettiekre gondolok, de más véleményét is meghallgatom, pl. akik szüleiktől, rokonaiktól, idősebb barátaik élményét, véleményét tolmácsolja.

2020. máj. 24. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Jól elvagyok, nem zavar az öregedésem
Zavar, nehezen viselem az öregedésemet
Semmi különös, még nem befolyásolja az életem az öregedésem
Mások véleménye alapján kissé tartok tőle
Mások véleménye alapján nem igazán zavar
Mások véleménye alapján tudom, hogy nem könnyű
Öregszem, betegségek miatt rosszul viselem
Nem vagyok öreg, de már beteg vagyok sajnos
Sármos férfi / éretten nőies MILF lettem, élvezem
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Negyven felett kezdtem érezni, hogy már nem vagyok olyan mint régen. Magas vérnyomás már 30 éves korom körül kezdődött, kezelték, nem volt vele problémám. Negyven körül jött a cukorbetegség, majd egyebek ahogy közeledem az ötvenhez. Hol jobban bírom magam, hol rosszabb. De az tény, fizikailag már nem tudom felvenni a versenyt a huszonévesekkel. Tíz éve, még kemény fizikai melót is élvezettel végeztem (magamnak itthon, vagy ha jól megfizették). Előrelátó voltam szüleim, nagyszüleim tanácsa alapján és harmincas éveimben szellemi munkára váltottam, nem bántam meg, sőt, áldom az eszem! Egyértelműen a betegségek megjelenése, fizikumom, állóképességem gyengülése zavaró számomra.

Pár hónapja nagyapa lettem, nagyon furcsa érzés, de persze klassz is!

48F

2020. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit zavar. Főleg a hízás és hogy tönkrement a hajam. Régen, olyan szép dús, hosszú, hullámos frizurám volt, mára pedig azt sem tudom, mit kezdjek a maradékkal. :( Férjem szerint vágassam le rövidre, de az nem az én stílusom. :( Hurka itt, hurka ott... Férjemet ez sem zavarja, de engem igen. :(

A munkát a pörgést még jól bírom, jelentős betegségem sincs még szerencsére, de tartok tőle. Soha nem viseltem jól a betegeskedést.

Kamasz gyerekeink vannak, így próbálom tartani a ritmust velük.

50n

2020. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem törődöm vele. Néha kicsit vicces belegondolni, hogy 42 vagyok, mégis úgy öltözködöm és olyan a frizurám, mint 20 évvel ezelőtt. Ma is sokan kapásból letegeznek, iskolások is gyakran köszönnek hellóval. Mondjuk, igaz, hogy kb. 30-nak nézek ki, de ehhez az is hozzájárul, hogy rengeteget mozgok, sok gyümölcsöt és zöldséget eszem, nincsenek káros szenvedélyeim. A hajam fehéredése viszont zavar, ezért festem (de nem titkolom, kérdezés nélkül is elmondom bárkinek, így elébe megyek, hogy rákérdezzen. :)
2020. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
A saját öregedésem nem érdekel. Másé, rokoné zavar, nem tudom, mi lesz...
2020. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én már a negyvenet traumaként értem meg, most negyvenöt évesen rájöttem arra hogy végülis születésünktől kezdve már lejtőn vagyunk, csak az ember kb. 30-33 éves koráig nem érzi hogy már a felén túl jutott annak a bizonyos lejtőnek.

Én már annak örülök hogy másnap fel tudok kelni, és abba bele sem gondolok, hogy ez csak rosszabb lesz.

Most már úgy érzem mintha felgyorsúlt volna az idő, hamarabb váltakoznak az évszakok.

A nagyszüleimet elvesztettem, utánna a szüleim jönnek...

Boldognak kéne lennem..?

Innentől fogva az élet már nem boldog számomra csak egyre rosszabb.

Csak a mának élek, nem tervezek, elment a kedvem az egésztől miután szembesültem az élet "rendéjvel". Ez számomra nem elfogadható!


F.

2020. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!