Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti is képtelenek vagytok...

Ti is képtelenek vagytok rávenni a nagyszüleiteket, szüleiteket, hogy maradjanak otthon és ne most rohangáljanak naponta a boltba 2-3 szem zsemlékért?

Figyelt kérdés
Mindenkire most jött rá a mehetnék? A ti idős rokonaitoknak is hiába vásároltatok be, ők csak mennek, mennek, tömegközlekedéssel, tömegben, minden nap?

2020. márc. 18. 15:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Mi már két hete bevásároltunk. Múlt héten még vettünk pár dolgot. Aki tud, az itthonról dolgozik. De nem tud mindenki.
2020. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

A mi idős rokonaink nyugton vannak.

Vittünk nekik szükséges élelmiszert (amit telefonon egyeztettünk), a gyógyszereiket is kiváltottuk előre már két hete.

Átélték a világháborút, a kitelepítést, 56-ot, pontosan tudják, hogy nem kell ugrálni.

2020. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem, az én 70 éven felüli szüleim nem mozdulnak ki otthonról, húgommal mi intézzük nekik a dolgokat.
2020. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, hogy csak az én nagyszüleim normálisak és ha azt mondják nekik, hogy nem és akkor nem mennek, cserébe annyira félnek és pánikolnak, hogy alig lehet megnyugtani őket.
2020. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
*megnyugtatni
2020. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nekünk értelmes hozzátartozóink vannak, felfogják, ha mondanak nekik valamit. Szomorú, hogy ennyi felelőtlen ember él ebben az országban.
2020. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Van olyan rokonom, akinél ott lakik a negyvenes fia, és amiatt pörög folyamatosan olyanokon, hogy mit kéne még vásárolni. Mert a drága gyermek nem eszik meg akármit.

A gyermeknek esze ágába sem volt soha vásárlást elintézni. Volt, hogy mi intéztünk, ha arra jártunk.

Neki mondtam telefonon, hogy most üljön már a fenekén, vagy ÚRISTEN a felnőtt gyerekét küldje már ki. De semmi hatása nem volt. Oké jó jó persze, majd témaváltás. Az ilyen embereket marhára nem értem, nem aggódik az anyjáért???? Ja és kocsmába azért eljár. Az kell ahhoz van esze.

2020. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
Nagyanyám 70+ időskori cukros, szív és érrendszeri beteg stb. 6 osztályt végzett, nagyon jóindulatú, de buta mint a segg. Máshogy sajnos nem tudom kifejezni. Nem fogja fel. Hogy ő megőrül bezárva. Hogy elmegy a boltba, mert neki kell egy ez vagy az. Ha máshova nem mehet, hát a temetőbe fog járni, hogy találkozzon valakivel. Ma beszéltem vele, pont valamelyik hasonlóan észlény nyanya barinője látogatta meg. 300 kilométerre lakok tőle, nem tudok segíteni.
2020. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk nagyszüleink mondták meg, hogy be nem mehetünk a házba. Az ablakokon keresztül beszélgetünk, ha kell nekik valami akkor ott adjuk be, sehova nem járnak. Semmit nem kellett nekik mondani.
2020. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem, az én szüleim normálisak. Ellenben reggel nyitáskor mentem le a boltba, hogy jusson is végre valami nekem, erre állhattam a kizárólag öregasszonyokból álló sor végére.
2020. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!