Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha valószínűleg...

Mit tegyek, ha valószínűleg xenofób vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a xenofóbiát pejoratív jelzőként használják olyan emberekre, akik idegenkednek más kultúráktól. De egyáltalán nem vagyok rasszista, emberileg mindenki ugyanannyit ér. Budapesten élek, ami elég multikulturális lett, főleg a kétezres évek óta. Nem érzem jól magam, állandóan olyan érzésem van, mintha elidegenednék, nem érzem magam biztonságban, lehetséges, hogy ez egyfajta kultúrsokk is, mert vidéki nagyvárosból költöztem fel egy metropoliszba. Volt két külföldi lakótársam már, és soha nem éreztem magam biztonságban, más szokásaik voltak, úgy éreztem, nincs meg a közös hang, pedig nevettünk és aranyos volt, de annyira otthontalanná tette a lakást.

Más is érez így? Változtatni szeretnék ezen, mert nem gondolom normálisnak, hogy valaki fél, nemcsak idegenkedik valamitől, ami más. Lehet visszaköltözöm egy kisebb városba, ahol a megszokottság fogad és nem kell úgy végigsétálnom az utcán, hogy hatvan japán turista, meg mindenféle más ember jön szembe, hanem élvezhetem az otthonomat a megszokott kulturális közegben.


Tudom, hogy furán hangzik, de nem hiszem hogy ez csak annak köszönhető, hogy vidéki nagyvárosból jöttem (ott is van diverzitás, csak nem ilyen mértékben), mert Budapesten született ismerőseim is beszámolnak hasonlóról.

Ez elméleti kérdéseket is felvet természetesen, hogy mennyire képes együtt élni két vagy több különböző kultúra - vannak negatív és pozitív hozadékai is. A negatív hatásokra nagyon érzékeny vagyok valszeg és emiatt zavar.


2020. szept. 26. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
ne nézz több kormánymédiát, az elvonási tünetek elmúlása után javulni fogsz, egyszer újra normális leszel (értsd: nem fogsz besz.rni egy csapat turistától, csak mert máshogy vágott a szemük mint neked és nem a te nyelved beszélik)
2020. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fideszes és migránsozós sem. Nem tud rám hatni a politikai propaganda.
2020. szept. 26. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem valahol termeszetes amit erzel, a tobbseg igy erez, aztan idovel hozzaszokik a kulfoldiekhez es termeszetesse valik.

Szerintem neked is csak szoknod kell, nem gondolnalak xenofobnak, azert az nem it kezdodik.

En pl. nem birom a klasszik magyar szokasokat, de ettol fuggetlenul nem gyulolom a magyarokat.

2020. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért Budapest rohadtul nem metropolisz.
2020. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!