Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy ilyen emberről?

Mit gondoltok egy ilyen emberről?

Figyelt kérdés

Adott a szembe szomszédom és az ő szomszédja (ő róla szól a kérdés). A szembe szomszédomról azt érdemes tudni, hogy közel 1.5 éve elhunyt a párja, már elég idős, egyetlen rokona a lánya, akivel már nagyon régóta nem tartja a kapcsolatát és nincsenek jóban. Ha máshogy nem rendelkezik a házról, akkor értelemszerűen a lánya fogja örökölni, de elég valószínű, hogy szándékosan máshogy rendelkezik majd róla a szembe szomszédom.


Az ő szomszédja egy ~40-es nő, aki csak azért él együtt az ex férjével, hogy ne kelljen albérletet fizetnie. Valószínűleg már nagyon szabadulhatnékja van. Érdekes módon miután a szomszédom felesége elhunyt, egyre gyakrabban elkezdett "önzetlenül" segíteni a szomszédomnak a ház körül. Én is szoktam segíteni neki, hogyha szól, hogy kéne valamiben segítség, de nem keresem szándékosan emiatt. Van egy olyan érzésem, de nem tudom, hogy csak én tartom ezt ennyire nyilvánvalónak, hogy ez a nő a szomszédom házára pályázik és csak az a célja ezekkel a látszólag "önzetlen" tettekkel, hogy majd rá hagyja a házat.


Azért feltételezem róla mindenképpen a rosszat, mert amikor ide költöztek, akkor egyszer beszélgetés közben arrogánsan hozzánk vágta, hogy "A ti házatok eladva még egy repülőjegyre sem lenne elég. Bezzeg a miénk ...". Kicsi voltam még, szóval nem tudom, hogy ez milyen kontextusban jött elő, de a szüleim emlékeztettek rá többször is.


Ti mit gondolnátok egy ilyen emberről?


2020. szept. 27. 09:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Te látod a konkrét szituációt.

Nekünk volt hasonló esetünk, régi szomszédnénik pontosan így egyedül élt, férje meghalt, lányával minimálisan tartotta a kapcsolatot. Mikor egyre rosszabb állapotban lett, mi is sokat segítettünk neki, a szüleim pénzt is adtak kölcsön néha, pár ezer Forintokat, mert olyan kevés volt a nyugdíja. Erre megjelent a lánya, hogy mi ne legyesküdjünk az anyja körül. Nyilván ő is az örökséget féltette. Pedig anyáék tényleg csak sajnálták a nénit, mert amúgy nagyon kedves volt.

Úgyhogy a másik ember motivációinak nem mindig lehet mögé látni.

2020. szept. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!