Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted mi jellemzi a...

Szerinted mi jellemzi a pszihopatát?

Figyelt kérdés
2020. szept. 28. 18:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kicsit gyerekesre sikerült a szavazás.


"Gonosz" ez a fogalom is relatív.

2020. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%
A pszichopatáknak 3 markáns tulajdonsága van. Nem szorong, nem tanul, és nincs benne empátia. Pl megver vkit, elviszi a rendőrség, mert az áldozat feljelentette. A pszicho legközelebb is meg fogja verni, mert nem tanult a múltkori esetből, nem szorong a rendőrség/börtön miatt, és egyáltalán nem sajnálja az áldozatát. A közhiedelemmel ellentétben a legtöbb pszicho nem okos, csak egy agresszív, ostoba barom. Az a veszélyes, ha okos és intelligens az illető. Az ilyenekből lesznek a sorozatgyilkosok.
2020. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"az orvosi definíciót most nincs kedvem idemásolni, másodpercek alatt meg lehet találni."


Oké Ezt találtam


"A társadalomra, környezetre a pszichopátiás beteg jelenti a legnagyobb veszélyt, és a szakembert ennek a kórképnek a gyógyítása kecsegteti a legkisebb reménnyel. A veszélyt az is növeli, hogy a pszichopátiás ember nem mindig elvetemült külsejű, riasztó szörnyeteg. Gyakran igen jó intellektusú, simulékony modorú ember, aki kedvességével még a szakembert is megtéveszti. A pszichopata embert leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi. Viselkedésszintjén a pszichopátiás személyiségvonások általában bűnözéssel, hazudozással, sekélyes érzelmi élettel párosulnak, ami gyakran a partner(ek) kihasználásával vagy promiszkuitással (=gyakori partnercsere), házasságszédelgéssel is párosul, azaz állandó hódítási, uralkodási igénnyel. A betegség okait a szakma még kutatja, vélhetőleg genetikai okai vannak. Emellett agyi működészavarokat, így a frontális (homloklebeny) és parietális (elülső és oldalsó) agylebenyek működési zavarát is elképzelhetőnek tartják a pszichiáterek és farmakopszichológusok."


"Az antiszociális viselkedés, illetve a fentiekben leírt tünetek gyakran már gyerekkorban megjelennek, és ezekkel érdemes szakemberhez fordulni, mivel felnőttkorra a patológiás viselkedés olyan mértékben rögzül, hogy túl sok eredmény már nem várható a beteg kezelésétől. A pszichopata személyiség klasszikus leírása megtalálható Hervey Cleckley The Mask of Sanity („Az épelméjűség álarca”) című könyvében. „A pszichopata tökéletesen szalonképes, pontosan tudja, mennyi szenvedést tud cselekedeteivel okozni környezetének, csak éppen nem törődik vele.”


Ezek a pszichopátia Cleckley által meghatározott jellemzői:


Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait

Téveszmék hiánya és a patológiás gondolkodás más jeleinek hiánya

Idegeskedés hiánya

Megbízhatatlanság

Őszinteség hiánya

A megbánás és szégyenérzet hiánya

A szociális normák szándékos megszegése

Gyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiánya

Kóros egocentrikusság, szeretetképtelenség

Öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg

Empátia teljes hiánya

Személytelen, unalmas szexuális élet

Felelőtlenség


Helló itt vagyok annyit még szeretnék hozzátenni Hogy ez az („Az épelméjűség álarca”) hogy szeretnénk azt hinni hogy a másik rejteget valamit, Puzsér kifejezéssel élve projekció hogy szeretnénk belelátni valamit a kiszemelt pszichopatába de ezt biztosan sosem tudhatjuk.


Korábbi komentben említettem hogy ez egy teszt a szavazók számára is.

A Cleckley által leírt jellemzők közül a szavazásnál felelőtlenséget eltaláltam de arra még senki sem szavazott ugyanakkor legtöbb szavazatot kapot jól kontrollálja az érzelmeit és én is erre törekszem mert akkor az manipulál aki engem pszichopatának néz... vagy éppen hülyének.


Ugyanakkor a manipuláció is szerves része életünknek illetve a manipulációval történő vádaskodás is manipuláció.


Illetve szeretnék egy linket megosztani ami hasonlóan érdekes lehet mint („Az épelméjűség álarca”)


[link]

2020. szept. 28. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!