Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utáljátok azokat, akik nem...

Utáljátok azokat, akik nem tudnak (helyesen) írni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem utálom, csak zavar.


Két barátom is diszlexiás, így megszoktam.

2020. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen apróság miatt nem szoktam utálkozni.
2020. szept. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
95%

Az apróbb hibák nem zavarnak, de ha nagyon helytelen, az már elég zavaró tud lenni. Szerintem a jó helyesírás intelligens emberre utal.

Persze ha valaki diszlexiás, az teljesen más téma.

2020. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem utálom, ez azért nagyon kevés ahhoz, hogy utáljak valakit. Viszont ilyen emberrel nem szívesen kommunikálok írásban. Van diszlexiás/diszgráfiás barátom, vele inkább telefonálok, mindkettőnknek jobb így.
2020. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Utalom ha valaki olyan bena, hogy meg helyesen sirni sem tud.
2020. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt, ha direkt ír rosszul.
2020. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem utálom, viszont zavar nagyon, ha valaki azért ír helytelenül mert annyira igénytelen, vagy buta. A diszlexia/diszgráfia meg más tészta, azt teljes mértékben elfogadom, főleg ha próbálkozik.
2020. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak az zavar ha valaki direkt kisbetűvel kezdi a mondatot mert így kényelmesebb írni, aminek a vége az hogy összefolynak a mondatok. Ha még pontot se rak a mondatok közé az kifejezetten zavaró. Mást is észreveszek de azok nem zavarnak. Ha itt látom a gyakorin akkor nem szólok mert nem érdekel annyira hogy felzaklasson, gyorsan továbblépek. De vannak akik látom hogy leragadnak nagyon az ilyeneknél, néha látszik hogy mindenáron ócsárolni akarnak egy hiba miatt. Kicsit sajnálom őket mert ha ennyire nehezen tudnak továbblépni egy összekevert j vagy ly betűnél akkor milyen stresszes lehet az életük? Tehát csak akkor szólok hogyha annyira értelmetlenül ír valaki ha pl. nem lehet érteni hogy mit akar.

A magánéletben se szólok a mert nem érdekel még ennyira se. Akit közelről ismerek tudom milyen ember, ennyi érdekel csak, letojom hogy milyen helyesen ír.

2020. szept. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nekem is vannak benne problémáim.
2020. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem várom el senkitől hogy tökéletes helyesírása legyen mert soxor nekem sem az, de a legtöbb esetben tükrözi az illető szellemi képességeinek a hiányát.
2020. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!