Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem bírom a kritikát, hogyan...

Nem bírom a kritikát, hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés

Nagyon a szívemre veszek minden negatív véleményt magamról, még a jogosat is, egy apró megjegyzes vagy jótanács is a földre küld érzelmileg.

Ez együtt jár azzal, hogy amikor más tanácsot kér vagy elront valamit akkor nem javítom ki, mert nem akarom megbántani. Akár hazudok is, ha ezzel megvédem az érzéseit.

Nem voltam régen ilyen, de valami megváltozott.



2020. szept. 29. 17:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfogadok általanos érvenyű tanácsokat, de talán fontos lehet, hogy a pozitív visszajelzéseket nem tudom hova tenni, hamar elfelejtem és nem érzem jonbban magam a bók vagy dícséret után.
2020. szept. 29. 17:19
 2/11 anonim ***** válasza:
Humanisztikus pszichológia tanulmányozása.
2020. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A negatívumokat látod, veszed észre, esetleg túl sokat foglalkozol mások vélt vagy valós rólad való negatív véleményével és a kritikákat (észrevétel formájában) is ilyen véleménynek éled meg.

Tudatosan nem kellene hagyni hogy érzelmileg hassanak ezek rád, az éklet megy tovább, ezt kell gondolni.

Másokat azért védsz meg, mert magadból indulsz ki: "másnak hogy esne ha elmondanám", "nekem is nagyon rosszul esik"...

2020. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
érj meg valakit, hogy mondjon el mindent rólad, amit gondol, és ne reagálj rá. Ha kibírod, akkor az elhangzottakat figyelembe véve kezdj el azokon változtatni.
2020. szept. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem reagálok a negatív kritikara az adott személynek soha, hanem letaglóz lelkileg. Nem tiszteletlen vagyok, hanem nem tudom érzelmileg elviselni a kritika által okozott stresszt, szorongást és csalódást.

Szóval nem tudom mennyire kapnék hasznos tanácsot másoktól ebben a témában.

2020. szept. 29. 21:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Gyakorolj! Minél többet kritizálnak annál jobban elfogadod.


Néha engem is megbántanak egy-egy dologgal, de akkor mindig, ha eszembe jut a dolog, akkor másfelé terelem a gondolataimat. Elfoglalom magam, hogy ne legyen időm azon agyalni.


Egyébként meg csak azok véleményét hallgasd meg, akikét érdemes. Ha tudod, hogy valaki biztosan meg fog sérteni, akkor az adott illetővel ne beszélgess (vagy pont, hogy beszélj vele, ha gyakorolni akarod elfogadni, megszokni a dolgot).


Egyébként meg nyugodtan mondd ki a vélemémyedet te is, ne hazudj csak, azért hogy ne bántsd meg. Inkább legyél őszinte! Legalábbis én így gondolom.


Sok sikert a továbbiakban!

2020. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ha tudod, hogy valaki biztosan meg fog sérteni"

Az a baj, hogy eljutottunk oda, hogy senki negatív véleménye sem hagy hidegen, atfut a fejemen az öngyilkosság gondolata amikor valaki finoman céloz ra, hogy lehet valamit hatékonyabban csinálni. Természetesen nem teszem meg, de hetekre visszaveti a teljesítményemet, csak azon az egy dolgon rugózok amit XY mondott. Sajnos van amikor sokrszor rontom el ugyan azt: minden egyes alkalom után egyre rosszabbul érzem magam.

"Minél többet kritizálnak annál jobban elfogadod." Inkább romló tendenciát mutatok, régen a kritika mennyiségétől függetlenül elviseltem mindent, kedveltem a visszajelzést mert tanultam belőle, ma már a lelkiallapotomat meghatarozza egyetlen kritika is (nemhogy még azok sorozata), csak hülyebbnek és rosszabbnak érzem magam minden megjegyzés után.

2020. szept. 29. 23:28
 8/11 anonim ***** válasza:

7:

Egy nagy luzer vagy.

Te vagy a legbenabb a gyakorin az biztos.


Na hogy birod ? Gondoltam segitek gyakorolni. :)))



Hat ez azert eleg sullyos allapot. Ha regebben nem volt ilyen gondod, akkor esetleg azt a torespontot kene megtalalni, ami megvaltoztatott. Illetve a regebbi magabiztos korszakodra kene gondolnod, azokat kene ujra es ujra felidezni, es arra alapozni, hatha segit.

Vagy eroltetve probald lazabban kezelni a dolgokat. Mond azt hogy "le van szarva, nem szamit, legkozelebb jobb lesz, most igy alakult". Ettol persze nem valtozol meg azonnal, de ha a folyamatos on ostorozas, sokkolas helyett sikerulne par pozitiv segito mondatot mondani magadnak az talan kizokkente ebbol az allapotbol. Legyel dacosabb, duhosebb, probald a korulmenyeket hibaztatni. A munkad talan mindjart nem lenne jobb, de elobb utobb esetleg jobban erezned magad.

2020. szept. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Találd meg a jó cselekedeteidet és abból építkezz, ne legyél jószívű, zárd ki az érzelmeket, amikor tudod
2020. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Beszélgettem arról pszichológussal, hogy ha valaki attól tart, mint ami a kérdésben szerepel, kritizálástól, elutasítástól, akkor amitől tart, azt meg is teremtheti környezetében. Például azáltal, hogy úgy viselkedik, mintha máris megbántották volna. A többi ember pedig valamit megérez és gonsoszkodhatnak például.
2020. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!