Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem a pénzem mindig...

Úgy érzem a pénzem mindig kicsúszik a kezeim közül, mert mindig találok valamit, amire elpocsékolom. Hogy változhatnék?

Figyelt kérdés
Még csak a hó fele van, de már majdnem 200 ezret költöttem, és semmit sem tudok felmutatni rá. Mindig ez van.

2020. júl. 16. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
csak? akkor eddig egész jól megúsztad..
2020. júl. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit vettél akkor mégis?

Csak úgy nem megy el a pénz semmire...

2020. júl. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősnek is volt ilyen gondja, egyetlen olcsó módszerrel azonnal véget vetett neki. Egy kockás füzetbe minden kiadását felírta: dátum, vásárolt dolog, forint, egymás mellett 3 oszlopba, meg is vonalazta a 3 oszlopot. Mindennap kinyitotta a füzetet, és elmélkedett, hogy mi a fenének kellett az az 5 túrós batyu, meg mért vett még egy kávékiöntőt, amikor van már. Hó végén összeadta a kiadásokat. De így a saját orra előtt voltak a h.lyeségek kiadott összegek, abba is maradt nála a pazarlás.
2020. júl. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalam ez az összeiràs nem jött be csak idegesitett folyton.


Szerintem jo trükk az, hogy nyitsz vmi takarekot amikor jön a fizu a felét àt is utalod rögtön agyalàs nelkül, igy az tuti meg is fog maradni, vagy amikor nagyobb összegeket kapsz egyböl nyomod a takarekba.


En kaptam 100 ezret csak ugy karacsonyra a fönöktöl eltapsoltam karacsonyi ajandekra ugy, hogy (kisgyerekeken kivül)senki nem örült az ajandekomnak valojaban. Ekkor kezdtem agyalni rajta, minek vertem el.

2020. júl. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
A takarékba tétel nem jó, mert bármelyik ATM-nél kiveszi, mikor rájön a vásárolhatnék. Vagy még egyszerűbb, rögtön kártyával vásárol.
2020. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3+1
2020. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5# olyanra gondoltam amiböl nem tudja kivenni mig le nem jàr a szerzödes vagy ha hamarabb kiveszi bukja a kamatokat es huzavonàs kivenni.


Nem pedig egy folyoszamlaszerüre amihez barmikor hozzafer.

2020. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig nem hülyeseg legalább egyszer összeírni hogy eddig mire költöttél mert nem mindegy, hogy mennyire fontos kiadas kerül ennyibe. Pl. ha lakbér, élelmiszer, orvos - bármi más ami nélkülözhetetlen az elethez, akkor olcsó alternatívákat kell keresni és aztan újragondolni a spórolást. Ha meg biszbasz, mütyürke, nyaralas meg egyéb akkor számold ki mennyi volt ezeknek az összege és abban az ertékben vegyél allampapírt a magyar állami kincstárból (tehát nem bankból) 3+ hónapra. Így nem inflálódik a pénz amit lekötsz.

Csináld ezt minden hónapban amíg nem jár le, aztán amikor kézhez kapod ne az eredeti összeget tedd vissza, hanem eredeti összeg+ amit még spórolni akarsz.

Ha havonta 200 ezret tudsz költeni akkor szép megtakarítást kapsz év végere (vagy 1,5 év alatt).

Azert járj utána van-e valami + fizetendő költseg amin elfolyhat a pénz, de a megtakarítasi számlát meg a biztosítást nem ajánlom, mert ott még többet buksz.

Esetleg megnézheted el tudsz-e adni valamit a vásarolt dolgaidból, ha már mindenképp vásárolnod kell akkor olyasmit vegyél aminek a piacával nagyon képben vagy és tudod hogy kell értékesíteni. Ha ilyen dolog nincs akkor maradj a viszonylag biztonságos aranynál és ezüstnél (nem jövedelmező, de nem buksz rajta annyit mintha műanyag vödröket vásárolnál).

Ha unalomból vásárolsz akkor kezdj el valami olcsó hobbit inkabb, mert amikor hozzájutsz a pénzedhez nagy lesz a kockázata, hogy nagyban fogsz költekezni. Arra a pénzre amit lekötöttél gondolj úgy, mintha nem lenne, ne is nézegesd miket fogsz vasarolni ha lesz pl. 1 milliód.(Egyebként az 1. milliódat érdemes lesz 5 évre lekötni mert megéri a kamat miatt).

Hogyha pedig csinálod ezt mondjuk 10 évig (200 ezerrel számolva) akkor biztosan lesz annyid hogy lakast tudj venni: vegyel amint teheted, lehetőleg egyetem közelében mert azt ki tudod adni, hogyha pedig megvan a lakás akkor folytathatod ugyan ezt, vagy vehetsz magadnak hitelre egy sajat lakást mert a bérbeadás fedezi a törlesztőt, vagy elgondolkozhatsz akarsz-e vállalkozni/elmehetsz pénzügyi tanácsaddóhoz.

2020. okt. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!