Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek az irigységemmel?

Mit tegyek az irigységemmel?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, de nem túl szép. (A testemen dolgoztam annyit, hogy azzal elégedett vagyok)

Nem is túl jófej/menő. Introvertáltabb.

Teljesen átlagos.


A környezetemben mindenkinek nagyon összejön valmi mostanaban.

Pl olyan ferfival jön össze, akinek nagyon kedves a csaladja es kedvelik is, a párjának a lakasaba költözik be ami jóval nagyobb minr amilyen albérletre futna neki.

Mások hamar gyereket tudnak vallalni mert a ferfi munkaja megengedi hogy a nő ne dolgozzon.

Vannak karrierbeli sikerek, hiaba tanultuk ugyanazt es azonosak a kepessegeink mas jobb munkat kap, elvezi en meg szinten elvezem de kevesebbet kapok mrtt mas cèg...


Más megteheti hogy elkoltozzon es legyen háziállata, en a szuleimmel élek..


Ezek így anyagi kulonbsegeknek tunnek de mind abból erednek hogy ők(ezek a példák) ,,jobb csajok” ezert tehetősebb ferfival lehetnek.

Valahogy nekem mindig a telepi arcok udvarolnak, 0 jövőképpel:(


Kerlek ne szidjatok, tanácsokat várok hogy ne erezzem magam rosszul.


2020. szept. 30. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondold azt: "megértem és elfogadom az érzéseimet, hogy fáj ha úgy érzem: másoknak jobban sikerülnek/összejönnek a dolgok, dolgozom rajta hogy nekem is sikerüljön, előbb-utóbb nekem is fog sikerülni, akiknek pedig jobb azoknak lélekben minden jót kívánok"

Lehet közhely meg általános, de az irigység generálta rossz érzés, meg fájdalom csak visszahúz és padlóra küld, olyan, mintha az embernek a belső harca őrölné fel a lehetőségeket... Az életben mindig lehet találni jobbakat, (látszólag) szebbeket, sikereseket, vagy lehet erről-arról értesülni, amiből az ember azt a következtetést vonhatja le: "nahát, ennek is, annak is, amannak is jobb", "hiába tettem ezt-azt-amazt, másoknak csak úgy jönnek a sikerek", de az összehasonlítgatás nem igazán célravezető, mert rossz érzéseket okoz.

Nem ítéllek el, egész életemben hasonlóan szenvedtem, most is ilyenekkel küzdök (attól függetlenül, hogy nem lány vagyok), mert bármi kiválthat hasonló érzéseket, ezért át tudom érezni miről van szó.

2020. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szeretet feloldja az irigységet.
2020. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Talán majd egyszer nekem is megjön a szerencsém:(
2020. szept. 30. 09:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szerencsére várni az egyik legnagyobb időpocsékoló kamu motivációs ostobaság szerintem. Én is hasonló mentalitású voltam. Az irigység egy egészséges szintig nekem most már motiváció. Boncolgasd a az irigységed tárgyát és találj megoldást azokra a problémákra amik ebből az irigységből fakadnak. Például xy előléptetést kapott és jobb volt a fizetése is amikor azonos pozícióban voltatok. Ha beleásol akkor látod majd, hogy xy lehet többet dolgozott nagyobb részt vett ki a munkából jobban alkalmazkodott a munkakörnyezetéhez mint te. Lehet olyan vezetői készségeket és képességeket láttak meg benne ami ehhez az elő léptetéshez vezetett. Lehet azért keres többet mert ő egy olyan városban él ahol nagyobbak a költségei is az életnek.
2020. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolso, ez sajnos magyarorszag. Azert kapott többet mert ismeros tolta be a munkahelyre ahova csak kihalasos alapon lehet egyebkent:)
2020. szept. 30. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeruen az erzelmeidre hallgatsz, es nem az eszedre, emiatt erzel irigyseget, mondok en neked valamit.

Ha valakire irigykedni akarsz, az legyen egy eros, fuggetlen, sikeres no, aki sajat maga dolgozott meg mindenert, es egy egeszseges parkapcsolatban el egy olyan ferfival, aki egyenlo felkent kezeli ot.

Csakhogy egy ilyen nore mar nem is lehet irigykedni, inkabb felnezni, es peldakepkent tekinteni.


Az altalad leirtak kb minden masodik magyar nore igazak.


“ olyan ferfival jön össze, akinek nagyon kedves a csaladja es kedvelik is, a párjának a lakasaba költözik be ami jóval nagyobb minr amilyen albérletre futna neki.

Mások hamar gyereket tudnak vallalni mert a ferfi munkaja megengedi hogy a nő ne dolgozzon.”


Tudod legtobbszor az ilyen kapcsolatokban ugyanaz jatszodik le:

Baba megszuletik, a ferj dolgozik, mig a no otthon “ul” / “semmit tesz” (megszakad a hazimunkaval es a babaval), a ferj (az Ur) kiosztja a cseled zsebpenzet (amit az elelmiszerre es a szamlak befizetesere kolthet).

Evek telnek el, a no belefasul a dologba, sok esetben kiderul, hogy az Ur mar felrekacsingat, itt ket lehetosege van a “cselednek”:

1. Megmarad annak, “aki”, es minden meltosagat eldobva az Ura mellett marad, azt szolgalva, es elviselve, hogy az o neve KUSS.


2. Elvalik, de akkor jaj neki. Mert a haz a ferfi neven van, a nonek nincs hova mennie, nincs tartalek penze (hiszen csak otthon nevelte a gyerekeket), mehet a hid ala, vagy anyaotthonba.

A ferfi kicsinalja, ott tesz be neki, ahol tud, hiaba o volt az, aki felrelepett, vagy adott esetben semmibe vette a not.


Nezd.

En nem azt mondom, hogy ez torvenyszeru. De az esetek 99%-ban ez tortenik.

Ahelyett, hogy olyan dolgokra irigykednel, amik csak a felszinen tunnek irigylesremeltonak, miert nem probalsz magadra koncentralni, es epiteni a SAJAT jovodet. A szerelmet nem lehet kergetni, az vagy jon, vagy nem. Az elet nem mindig igazsagos, de ha sajat magadert megteszel mindent, azt mar senkisem fogja tudni elvenni toled.

2020. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ettől neked valószínűleg nem lesz jobb, de lehet hogy más meg arra irigykedik ami neked van, csak nem tudsz róla. Egyébként meg rajtad is sok múlik, de van amivel nem tudsz mit tenni, csak tudni kell hogy melyik melyik, és amivel lehet mit tenni arról ne hidd hogy nem lehet, amivel meg nem lehet azzal felesleges erőlködni, jó ha ezekkel tisztában vagy. Persze sokkal kevesebb dolog az amit nem lehet megváltoztatni:)

Érthető hogy introvertált vagy de ki kell lépni a komfortzónából aztán utána már egyre könnyebb, keress ismeretségeket, kapcsolatokat, így több lehetőség nyílik ki előtted, vagy találj ki valamit magadnak, lényeg hogy mozogj a tengelyeken mert egyhelyen toporgással semmi nem fog megváltozni, hiába várod. A saját leírásodból is veheted a példát, azt írtad hogy a testeden dolgoztál annyit hogy most elégedett vagy, ezt sem úgy hoztad össze hogy csak ültél és vártál a csodára, minden más is így működik. Az embereket általában az tartja távol a céljaiktól hogy valamilyen áldozatot kell hozniuk és inkább nem vállalják, vagy nem is realizálják hogy emiatt nem jön össze.

2020. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Testedzéshez van egy recept és garantált eredmények, azert a teljesen más.
2020. szept. 30. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!