Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Nincs időm"- kifejezés...

"Nincs időm"- kifejezés tényleg hazugság emberek részéről?

Figyelt kérdés

Szokták emlegetni azt az állítólagos statisztikát hogy egy átlag magyar napi 4-5 órát nézi a tv-t, böngészik céltalanul neten stb., miközben azt mondja mind hogy neki nincs ideje igazán arra, hogy sportoljon, lefogyjon, a családjával, barátaival legyen, célokért dolgozzon, tanuljon stb.


Ti hogy látjátok ezt a kérdést?



2020. okt. 1. 19:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
41%
1-2 óra mozgás pont hogy feltölt energiával. CSak sokan ki sem próbálják. A stresszes munka után pont hogy mozogni kellene kicsit. Ez nem energia kérdése. HA tele vagy stresszel pont a mozgás a legjobb módszer ennek a levezetésére. A fizkai munka után is, segít ellazulni.
2020. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Lazy Lover ***** válasza:
33%
igen az! mindig arra van időnk amire áldozunk nincs idő= sz@rok rá nem érdekel
2020. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az jut erről eszembe, hogy engem itt támadtak az üresjárataimért, hogy lám-lám most is itt lógok, stb.


Ma például 7,5 órát dolgoztam, fél órát tesztfeladatoztam álláspályázat miatt (plusz az ezzel járó stressz), fél óra elment azzal, hogy az egyik cég karrieroldalán frissítgettem a dolgaimat, volt egy gyakorlatom röpzh-val... Nagyon fáradt vagyok, különben még tanulnék 9-ig.

Ja, közel 2 órám utazásra ment el.

Ha ezt valaki lenyomja üresjáratok nélkül, az előtt le a kalappal. Illetve nem, mert nem is egészséges.



Ha valakinek napi 4-5 óra szabadideje van, az azért már brutál jó, elfogadnék ennyit. De ez azt jelenti, hogy közel lakik a munkahelyéhez és nincs semmi dolga, se gyerek, se beteg felnőtt/kutya/macska, se továbbképzés, se másodállás.


A sportra sajnos mindenképp időt kell szakítani.


Ha más nem, negyed óra, de az minden nap, vagy bringa a tömegközlekedés helyett vagy bármi.

Én gonosz módon ebben a félévben az online órák alatt edzek. Muszáj mozogni...

2020. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
21%

Amire akarja arra van ideje. Ha neki fontosabb a tv előtt ülni 5 órát mint sportolni, akkor ez van.

Kifogás valóban a legtöbb esetben.

2020. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

Speciel sportra szoktam pont időt szánni a stresszes munka után.

De ha elmegyek sportolni, akkor meg az egyébre nem marad energia.

2020. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
23%

"Sokan jönnek azzal a phaszsággal, hogy "arra van időd amire szakítasz", ítélkezni mindig könnyű."

Ez nem ítélkezés, hanem tény.

"egy nap 24 órából, áll és márpedig nem jut mindenre"

Nyilvan. Nem is kell, hogy mindenre jusson. Tudni kell nemet mondani anélkül, hogy közben rosszul éreznéd magad, es azzal vadolnad a másikat, hogy bántani akar.

2020. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%
16: na most akkor döntsük már el: van idő mindenre vagy nincs? Ha nincs idő 24 órában mindenre és kell tudni nemet mondani (azzal az indokkal, hogy nincs időm) akkor nem mondhatjuk, hogy arra van időnk, amire szakítunk. Van, amire képtelenek vagyunk.
2020. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem dolgoznék/tanulnék akkor lenne mindenre idöm.

Söt amikor a legnagyobb gondom annyi volt csak a suli mellett, hogy milyen szinü legyen a hajam,jutott is idöm az ilyenekre.

Csak a felnött élet màr meröben màs.

2020. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
39%
Nincs olyan, amire képtelenek vagyunk időt szakitani, hiszen senki se tart fegyvert a fejukhoz, amikor döntünk, hogy igent vagy nemet mondjunk x programra. Mindig a saját döntésünk, hogy mit csinálunk, meg mit nem.
2020. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
79%
Senki nem tart fegyvert a fejünkhöz, hogy menjünk dolgozni de ha nem mész éhen döglesz.
2020. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!