Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az iskolai "bullying" miatt...

Az iskolai "bullying" miatt nem vagyok határozott, és nincs önbizalmam sem. Lehet ezzel még valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Sajnos mind általános, mind középiskolában rendszeres szekálás áldozata voltam, hol szóban, hol fizikailag, mindig én voltam az osztály "csicskája". Általánosban az osztályfőnöktől is kaptam az ívet szóban, középiskolában "szerencsére" már csak az osztály többi tagjától. 2 éve érettségiztem, azon kívül semmilyen végzettségem sincs, mert elment a kedvem a továbbtanulástól, és azóta is vannak olyan rémálmaim, hogy épp az iskolában vagyok valamilyen helyzetben.

Sajnos a helyzet hozta magával, hogy mindig elvoltam nyomva, így se egy önálló gondolatom nincs, és határozott sem vagyok, lassabban dolgozom fel az információkat, halkan válaszolok, elfordulok, piszkálom a hajam vagy tördelem a kezem ha valakivel beszélgetek.

Sajnos emiatt barátaim se nagyon voltak/vannak, párkapcsolatom sem volt még sosem.

Van még esély arra, hogy ezen tudjak változtatni, vagy veszett fejsze nyele? Mit tanácsoltok?

22F.


2020. okt. 3. 18:37
 1/5 anonim válasza:
100%

Ne csüggedj, ha találsz szerető és jószándékú embereket, akkor nem is kell sok idő szerintem. Hamar ki tudsz valószínűleg nyílni ha hagynak. :) Azt sajnos nem tudom milyen módon kéne egy egészséges társaságot találnod. :(

Esetleg próbálhatsz valami hobbi alapján találni vagy ilyesmi. Remélem segítettem azért valamennyit! :)

2020. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Egy jó kemény küzdősport kellett volna neked már régen, de még most se késő.


Iratkozz be valamilyen karate szakosztályba.

Ott megerősödsz, megjön az önbizalmad, a határozottságod.


És persze nagyon csinos és laza lányok is járnak ilyen helyekre, sose lehet tudni, de idővel még össze is jöhet valami.. :)

2020. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Kuzdosportot ajanlok en is. Box pl.
2020. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a küzdősport nem is, de egy éles környezetváltás, ahol normális, támogató emberek vesznek körül, tényleg sokat segítene.

Tapasztalat.

2020. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a küzdősport segített leginkább... de a #4 javaslata is jó, mert szerintem az ilyen helyzetekben általában nem magával az emberrel van a baj, hanem nem a nekivaló emberekkel van


Én is egy magánsuliba járok ahol 95%-ban mindenki gazdag. Én úgy kerültem oda, hogy anyukám konyhafőnök lett az iskolában és azóta is mindenki kinéz, aki tudja... Hogyha nem megyek el edzeni akkor már rég felakasztottam volna magam (és a mázlim, hogy olyan helyre kerültem ahol mindenki úgy van mindenkivel, mintha egy kis család lennénk)

2020. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!