Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy eddig teljese...

Lehetséges, hogy eddig teljesen rosszul étkeztem? Ennyire buta lennék vagy csak mindenki ennyire steril életet él?

Figyelt kérdés

27 éves fiú vagyok, fél éve autoimmun betegséggel diagnosztizáltak 4 év tortúra után. Világéletemben sovány voltam, régebben 54 kg most 51, mellé ~170 cm. Átlagos napi étkezésem ebből állt:


* reggeli (már amikor a sulis szorongás/fáradság ellenére tudtam enni: egy szelet szalámis kenyér, pohár tejjel vagy vízzel, néha virsli tojással/müzli/rántotta

* ebéd: anyám főztje vmilyen leves, mellé valamilyen hús (csirke, nyúl, disznó) körettel (rizs, krumpli) olykor savanyúság

* vacsora: általában ami ebédről maradt vagy hideg kaja (kolbász, szendvics, halkonzerv)


Naponta 1-1,5 liter folyadék, amikor néha eszembe jutott valamilyen fiókból előkotort kommersz vitamin (Mg, C) és annyi mozgás, hogy eltekertem néha valahova meg busztól/buszig sétáltam.


Utobbi időben viszont azzal szembesültem, hogy csomó ember úgy él mint egy steril élsportoló. Ilyen olyan táplálékkiegészítőt (D/K1/K2/antioxidánsok/probiotikum/szelén/Q10 meg a fél periódusos rendszer és gyógyszertár) szednek, min 3 liter ásványvíz, naponta 5-6 étkezés de kalóriára és tápanyagra pontosan kiszámítva meg a jógától, a crossfitten át olyan mozgások amiket úgy végeznek mint a biorobotok. Testi/lelki harmónia meg az anyámkínja. És ezek nem testépítők hanem sima egészségesen élő emberek. Tényleg ennyire oda kell magunkra figyelni és úgy istápolni magunkat mintha napról napra küzdenénk az egészségért? Elcsesztem az egész fiatalkoromat?



2020. okt. 4. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Hol szembesültél ezzel?
2020. okt. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

hát?

azért a napi 1 lityi durván kevés és nem kicsit szélsőség.

sőt gyakorlatilag nagyobb szélsőség,mint az egészség fanatikusok hóbortjai.

2020. okt. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mást nem is, D-vitamint ősztől tavaszig (vagy legalább télen) szoktak ajánlani orvosok is. 51 kg nagyon kevés, vékony nők súlya ennyi, szerintem gyúrj rá egy kicsit, még 70 kilósan is viszonylag vékonynak tartanának, de az is pár évbe fog kerülni. Ennyi idős átlagembernek szerintem laikusként még legfeljebb C-vitamin kell, úgy 500 mg, talán 1000, lehetőleg kapszula, mert nagyon savanyú.
2020. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy akkor is érdemes szerintem sportolni, ha csak 5 kilót tudsz felszedni, de érthető az is, ha a betegséged miatt még ez sem megy. Az előbb ezt nem vettem figyelembe, bocs.
2020. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Girlll3 ***** válasza:
Én így étkezem: reggeli:két szelet rozskenyér, 10 dkg csirkemell, ubi, paradicsom, paprika vagy zabpehely. Uzsi: banán. Ebéd: rizs vagy durumtészta csirkemellel. Vacsi: két szelet rozskenyér natúr joghurttal vagy csirkemellel vagy pulykamellel és zöldséggel. És minden reggel veszek be multivitamint, meg Omega 3-at.
2020. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Girlll3 ***** válasza:
Ja vagy van, hogy főzeléket ebédelek és heti 2-szer sportolok. De nekem muszáj, mert én se vagyok egészséges, pedig fiatal vagyok.
2020. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Girlll3 ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ez most jó vagy rossz. 5, 6-os választ adtam.
2020. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hol a vitamin? Folyadék?
2020. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

Szerencsés vagy, kérdező, hogy 27 éves korodra manifesztálódott az autoimmun betegséged. Ma ugyanis minden felnőtt (és sajnos egyre több gyermek is) boldog várományosa, vagy már - akár tudta nélkül - szenvedője az áteresztő bél szindrómának, ami minden autoimmun és a a gombamód szaporodó mentális gebasznak az előidézője, és ennek bizony mai étrend az oka.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy te,, vagy akárki más buta lenne. Egyszerűen arról van szó, hogy a profit diktál mindenben, és annak van alárendelve a mi ismeretünk is. Jól értsd, semmiféle összeesküvés elméletről nincs szó. Senki sem akar nekünk rosszat, csak magának akar jót, és ennek az az ára, hogy megvezeti a fogyasztót. Ha ma bemész egy boltba, semmit sem tudsz venni, amibe ne lehetne belekötni. Semmit! Kezdve a kenyérrel, ami manapság élesztős eljárással készül, folytatva a tejjel, ami A1-es típusú (vagyis gyulladáskeltő anyagokkal van tele), a zöldségeken át, aminek a beltartalmi értéke szó szerint 0, cserébe viszont nyakig van szermaradványokkal, egészen húsokig, amik viszont növekedési hormonokkal, antibiotikumokkal, stb van tele.

De ez még semmi! Már ott elbasztuk a mutatványt, amikor (45 éve) olajakat kezdtünk enni zsír helyett. Folytattuk ott, hogy mára jószerivel minden növényi élelmiszerünk Amerika felfedezése után került hazánkba, és ez a pár száz év igencsak kevés, hogy az emésztőrendszerünk adoptálódjon hozzájuk.

Táplálékkiegészítők: 1972-ig 95%-kal (!) csökkentek a zöldségek, gyümölcsök vitamin- és ásványi anyag tartalmai. A nyomelemekről meg már ne is beszéljünk. Szóval cudar világnak néz elébe a mai fiatal, aki mellesleg az első generáció, akinek a várható élettartama kevesebb, mint a szüleié.

2020. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!