Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Buta kérdés lehet de jo lenne...

Buta kérdés lehet de jo lenne valaki segitene mert teljesen összezavarodtam, ha jul.19-én volt a mensim első napja akkor most hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés
lemaradtam kicsit, és már nem értem mert ha igy számolom meg ha a papirjaimat nézem nekem más jön ki

2015. dec. 9. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia szerintem 20-hetes terhes lehetsz.
2015. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én 21-22 hetesnek számolom.
2015. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

20 hetes terhes vagy, pontosan 20 hetes és 3 napos.

Ha a 12-13 heti ultrahangon lényegesen eltért a számított és a mért kor között a különbség, lehet hogy korrigáltak.

2015. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
vannak kalkulátorok is
2015. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mert hát multhét elött tehát két hete voltam ultrahangon de ott már 21 hetes terhesnek ítéltek, de már tényleg nem értettem hisz nekem is más jön ki meg a dokinak is, de köszönom szépen :) ja és mert már mennem kelett az ogtt vizsgálatra szoval teljes a zavar a fejemben.........
2015. dec. 9. 14:36
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


tessék :)

2015. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát köszi, itt is 20 hét jött ki de a méretei alapján a mulkor 19 hetes 4 napos voltam, na de ez 3 hete volt,, most megérdeklődöm mindenképp de muszály volt feltennem a kérdést :) köszönöm a válaszokat, és ha van valakinek hozzáfűzni alója kkor kérem irjanak :)
2015. dec. 9. 14:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet, h nem középidőben fogant hanem pl mensi után (nekem ekkor fogant az első baba), és így nagyobb is. Ha az UH-n mindent rendben talált akkor nem baj ha egy kicsit nagyobb, a gépek sem pontosak.
2015. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4-es, 6-os vtam
2015. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A terhességet általában az utolsó menstruáció első napjától számolják, eszerint most 20 hetes vagy. De mivel a babák a 13. héttől eltérő ütemben fejlődnek, és a fogantatás időpontja is csak becsült, az ultrahangon előfordulhat egy-két hét eltérés. Az ultrahangos papírodon a méretek alapján számított hét van rajta, lehet hogy csak fél centivel hosszabb a combcsontja, mint egy átlagos 20 hetes magzatnak.

Mivel a babák a 13. hétig egyformán fejlődnek, ezért nagy eltérés esetén a 13. heti ultrahang alapján szokták korrigálni a szülés várható időpontját. Minden más esetben 1-2 hetes eltérés az ultrahangon nem jelent semmit.

2015. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!