Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire beteges,...

Szerintetek mennyire beteges, ha valaki megváltoztatta a nevét Istvánról Ádámra, mert nem bírta elviselni, hogy az istvánnak a Pista a hétköznapi neve?

Figyelt kérdés
Én örökké Pistának, pityukának fogom nevezni, ígyis-úgyis semmi értelme nem volt, de rám mint barátra nem hallgatott, de a többi barátja is nehezen áll át, számomra érthetetlen.
2020. okt. 5. 17:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
mert szerencsétlennek ilyen paraszt rokonságot meg embereket osztott az élet... vannak ilyenek, sérti őket, hogy valami csekélységet meg kéne tenniük egy másik emberért. (anyámék a gyerekkori becenevén szólítják egyik legjobb barátnőmet, azon, amit annyira utál, hogy már a saját szülei sem használják az ő kérésére, én már nem is mondtam nekik, hogy mióta külön élek tőlük nem a születési nevemet használom, vannak emberek akiket felesleges felnőtt emberként kezelni próbálni)
2020. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hivtam meg Istvan nevu embert pistanak. De megertem ha nem tetszik, mert pistanak nem sok koze van az Istvanhoz.
2020. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Remek barátai vagytok, továbbra is támogassátok mindenben.

Gondolkodj úgy, hogy mondjuk hirtelen te akarnád, hogy az ismerőseid békén hagyjanak azzal amit nem szeretsz, ha emlegetnek. Jól esne ha csak azért is idegelnének vele? Nem hiszem. Ő nem akar Pista lenni, ha nem támogatod, akkor is csendben elfogadhatod, nem kell rajta lovagolni, nem a te neved változtatta meg.

2020. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Valahol értem, régebben nekem sem tetszett ez a név.
2020. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a nevem, amit születésemkor kaptam. Szeretem, de a becézéseit rü-hel-lem.
2020. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy József nevű osztálytársam. Lejocóztam, mire ő (kedvesen) korrigált, hogy "Joci".


Őszintén, elsőre kicsit furán hangzik, nekem a "Juci" jut róla eszembe, arról meg valami husi konyhásnéni :) (elnézést a Juciktól, ne vegyétek magatokra)


De képzeld, attól fogva mindig Jocinak hívtam. Hamar hozzászoktam én is, a "Joci" szóról azóta is egyedül ő ugrik be.


Szóval ha igazán a barátja vagy, akkor tartsd tiszteletben a választott nevét - legyen az István vagy Ádám. Semmiképp se Pista.


Amúgy nem értem, miért nem voltál eleve képes erre. Nem azt kérte, hogy "őhatalmassága István, a király" néven utaljatok rá, egyszerűen csak nem tetszett a beceneve. Nekem sem az enyém.

2020. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az István név nekem se tetszik. Egy ismerősöm családjában van 2 is, az egyik Pisti vagy Pityu, a másik Petya. Nekem utóbbi kissé furcsa, mert sokáig azt hittem Péternek hívják az embert.

Amúgy bunkóság a részedről, ha nem szereti a nevét, te pedig direkt úgy hívod. Legalább a barátai lennének elfogadóak. Én nem csak a nevemtől, hanem az ilyen alakoktól is szabadulnék.

2020. okt. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Metionin ***** válasza:
68%
Teljesen rendben van. Én is herótot kapok a Pistától.
2020. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
33%
Hát csak azért, hogy ne Pistázzátok, szemlátomást nem érte meg, mert ugyanúgy folytatod, de szerintem egyszerűbb lett volna, ha már az ismeretség elején megbeszéli veletek, hogy ő az Istvánt vagy az Istit használná szívesebben (már ha az eredeti névvel nem volt baja).
2020. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!