Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egészségtelen minden nap kb....

Egészségtelen minden nap kb. ugyanazokat az ételeket enni, ha azok amúgy változatosak?

Figyelt kérdés
Úgy értem,h én kb. minden nap ugyanazokat az ételeket eszem, de ezek tök változatosak, gyümölcsök,zöldségek,magvak,szalámi,sajt,olivaolaj,teljes kiőrlésű kenyér. Ebédre pedig valamilyen olasz durum tésztát szoktam paradicsomszósszal sajttal. Lényegében minden nap kb. ugyanaz az étrendem. Max heti egyszer-kétszer nem tésztát eszem ebédre hanem csirkét rizzsel/krumplival. Lényegében jól érzem magam a bőrömben, sosem vagyok beteg, nem szedek semmilyen gyógyszert/vitamint. Inni főleg vizet szoktam. A cukorbevitelt minimalizálom,bár nincs semmilyen ilyen betegségem, de haszontalannak tartom a cukrokat, meg a gyümölcsben,egyebekben amiket eszem amúgy is van valamennyi cukor. Vagy néha bedobok egy túrórudit max.
2020. okt. 6. 11:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

#10

Senki nem írta, hogy "baj". A másik válaszoló annyit írt, hogy "felesleges" naponta, én meg azt, hogy "nem a legegészségesebb minden nap napi kétszer tésztára alapozni az étkezést".

Senki nem írta, hogy "baj" lenne, vagy el kéne kerülni az ilyesmit.

2020. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
23%
De miért felesleges? Van benne ásványi anyag, vitamin, tele van rosttal (a teljes kiőrlésű) energiát biztosít hosszútávon, melyikre nincs szükség?
2020. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
11 Hagyjad, szándékosan tetteti, hogy nem fogja fel amit írunk.
2020. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

#13

Igen, mostanra én is látom. Gondoltam, egy próbát megér, de fölösleges. :D

2020. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Könnyebb hülyének nézni a másikat, mint alátámasztani az állításotokat. Vagy cáfolni az enyémet. De látom helyette "szavaztok".
2020. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

#15

De mi olyan érthetetlen ezen, hogy fölösleges MINDEN NAP, NAPI KÉTSZER ugyanarra az alapanyagra alapozni az étrendet? :D

2020. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
17%
Aztán én vagyok az értetlen. Nem írta, hogy napi kétszer ugyanazt eszi. A durumtészta és a tk kenyér nem ugyanaz az alapanyag. Más búzafajta, más tápanyag profillal, és írta, hogy néha más szénhidrát forrást is eszik. Abszolút hasznos a szervezetének, még ha kicsit enyhangúbb is, még mindig indokolatlan az a kijelentés, hogy felesleges. Nem, nem felesleges heti 5 nap ezeketből fedezni a szénhidrát bevitelt. Na már tiszta?
2020. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17

Akkor még tovább egyszerűsítem:

napi 2x tészta =/= "változatos étrend"

2020. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy az étkezésem ilyen komoly lavinát fog indítani:D
2020. okt. 6. 15:26
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Beszállnék a vitába, hol írta a kérdező a napi 2 tésztát? Vagy a kenyérre van értve a másik tészta? Amennyiben igen 2 különböző forrású szénhidrátról van szó, annyiben lehet őket egy lapon említeni, mint a csülköt a lazaccal, hús hús, mégis más a két étel. Az meg, hogy felesleges-e kétféle gabona szénhidrátforrás...milyen más szénhidrátforrás lenne jobb helyette?
2020. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!