Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egészségtelen minden nap kb....

Egészségtelen minden nap kb. ugyanazokat az ételeket enni, ha azok amúgy változatosak?

Figyelt kérdés
Úgy értem,h én kb. minden nap ugyanazokat az ételeket eszem, de ezek tök változatosak, gyümölcsök,zöldségek,magvak,szalámi,sajt,olivaolaj,teljes kiőrlésű kenyér. Ebédre pedig valamilyen olasz durum tésztát szoktam paradicsomszósszal sajttal. Lényegében minden nap kb. ugyanaz az étrendem. Max heti egyszer-kétszer nem tésztát eszem ebédre hanem csirkét rizzsel/krumplival. Lényegében jól érzem magam a bőrömben, sosem vagyok beteg, nem szedek semmilyen gyógyszert/vitamint. Inni főleg vizet szoktam. A cukorbevitelt minimalizálom,bár nincs semmilyen ilyen betegségem, de haszontalannak tartom a cukrokat, meg a gyümölcsben,egyebekben amiket eszem amúgy is van valamennyi cukor. Vagy néha bedobok egy túrórudit max.
2020. okt. 6. 11:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
A zöldségekben, gyümölcsökben, magokban is van épp elég szénhidrát.
2020. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Zöldségekben kevés a szénhidrát, a hüvelyesekben talán már optimálisabb, de a paprika és társai, hát, épp elég? Gyümölcsből pedig nem ajánlatos komolyabb mennyiséget enni, mivel egyszerű cukorból áll. Olajos magból sem tudsz eleget enni a magas kalóriatartam miatt, hogy számottevő szánhidrátot vigyél be belőle.
2020. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
22 Ja, nem tudtam, hogy csak a paprika a zöldség. Én nem téríteni akarok senkit, csak azt írod, hogy ha nem eszik valaki mindennap tésztát, kenyeret az "nem kap elég szénhidrátot". Hát nem tudom, én fél évente egyszer eszek tésztát, kenyeret pékárut sem eszem, aztán makk egészséges vagyok. Ezek szerint már rég halottnak kéne lennem.
2020. okt. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon korlátoltan gondolkodsz. A paprika példa volt, látszik is szövegkörnyezetből ott van a társai szó is, azt elfelejtetted?

Nem írtam azt, hogy ha valaki nem eszik mindennap tésztát és kenyeret akkor nem kap elég szánhidrátot, azt mondtam, hogy gabonákból tökéletes bevinni a megfelelő szénhidrát mennyiséget. Jelenleg is a szénhidrát alapú táplálkozás a legegészségesebb. (A zsír alapúval ami mostanában népszerű vannak nem várt bajok hosszútávon)


Ismerek olyat akinek a vacsorája minden nap chips, és makk egészséges, ez nem jelent semmit, amit ma megeszünk évtizedek múlva jön ki annak hatása, nem mondom, hogy kifejezetten rossz ahogyan te eszel, de a kérdező által bevitt szénhidrát egyáltalán nem felesleges, csak ennyi a lényeg ennek, nem hittem, hogy ezt ilyen sokáig kell magyarázni.

2020. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24 Szerencsére te nem vagy korlátolt. Zöldségeket írtam, erre jössz a paprika és társaival(tehát mind? vagy csak hülyeséget írtál? mi lenne az az és társai?), hát nem kell csodálkozni a reakciómon. Szia.
2020. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Jujj, na szóval.


Akkor próbáljunk mondatot értelmezni, lehet nem a legtökéletesebben fogalmaztam, de most csináljuk úgy mint akik érteni akarják.

Szóval. "Zöldségekben kevés a szénhidrát, a hüvelyesekben talán már optimálisabb, de a paprika és társai, hát, épp elég?" Előtte írtam a hüvelyeseket, utána írtam egy példát egy nem hüvelyes nem magas keményítőtartalmú zöldségre. Nos, akkor valószínűleg a paprika és társai egy nem hüvelyes nem magas keményítőtartalmú zöldségcsoport.


Na megvan?

2020. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!