Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek irigy és hogy örüljek mások sikerének?

Figyelt kérdés
Ilyenkor próbálom a saját sikerlistámat felleltározni, meg hogy legalább nem rajtam szörnyülködnek, de sajnos a zöld szemű szörny ott motoszkál. Valahol ez genetika, hogy ilyen vagyok, de időnként valóban igazságtalan, hogy más van kiemelve.

2020. okt. 6. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mindig lesznek nálad jobbak és rosszabbak. Én is szoktam irigykedni, szar érzés, de próbálj meg magaddal törődni. Ja, és soha ne legyen instád mert örökre boldogtalan leszel.
2020. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs instám, vagy legalábbis évek óta nem léptem be :) Ez most munkahelyi dolog, minden sz*ros és nagyobb gondolkodást igénylő melót rám bíznak, - amiről talán vélelmezhető, hogy nem vagyok sügér, meg szívesen is vállalom -, de javadalmazásban mégsem részesülök.
2020. okt. 6. 17:44
 3/12 kicsibarany ***** válasza:
100%

A kérdés a #2es hozzászólás teljesen más témának tűnik.

Jelezd a főnöködnek hogy ha senior szintű feladatokat kapsz, akkor ahhoz senior fizetést is szeretnél kapni.

2020. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A fizetésemelést muszáj voltam én emeltetni (amit a vezetőségnek kellett volna), mert balek azért nem vagyok, de amennyit dolgozok (most is :) ) és amilyen fajsúlyú feladatokat végzek, tárgyi jutalom is kijárna. Nem érdekel úgy a pénz, mert örülnék én emlékplakettnek is.
2020. okt. 6. 18:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyomasd magad! Az emberek zöme arra vár, hogy majd felfedezzék, mi mindent is tesznek, mennyire jók valamiben! De nem szabad erre várni, az embereknek, pláne munkatársaknak és főnököknek oda kell toszni az orra alá, hogy mennyit érsz!

Ez nem dicsekvést vagy kérkedést jelent persze, egyszerűen csak magabiztosan be kell mutatni, hogy mit csináltál, mi a te részed!

De ne csak úgy haloványan célozgass, hanem pl: "örülök, hogy részt vehettem ebben a munkában, és sikert értünk el." Bár nehéz példát mondani úgy, hogy nem tudom, milyen területen vagy...

2020. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gazdasági terület. Rajtam kívül vannak még, akik odateszik magukat, mások pedig alig, de sajnos itt értelmetlen és érthetetlen megkülönböztetések folynak.
2020. okt. 6. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Igyekezz, tanulj, próbáld ki önmagadat több dologban.
2020. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs dolog, amibe még ne csöppentem volna bele :), írok is egy új munkaköri leírást (?) és "kénytelen" is vagyok jól csinálni ezt a sok pluszot, különben nem lenne elfogadva.
2020. okt. 6. 22:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha magasabb szintű, illetve tágabb körű feladatokat is elvégzel, mint amire szerződtél, mindenképpen jelezd a munkáltatód felé, hogy elégedetlen vagy. Nem feltétlenül a fizetéseddel. A megbecsültségeddel, elismeréseddel. Sok esetben egy hangos köszönöm, vagy dicséret mások előtt, esetleg egy-egy csuszi nap is sokat jelent.
2020. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mások olyan sikerének, amelyet csak mély torkos nyalakodással ért el, nehéz is örülni. 🤮
2020. okt. 9. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!