Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszéd neveletlen kutyája...

Szomszéd neveletlen kutyája chip nélkül, oltatlanul házrészben - mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ikerházban lakom. Sajnos a másik lakkrészben kisebbségiek költöztek. Nem a legrosszabb fajta, de nem igazán lehet velük szót érteni.

Sajnos ragaszkodnak a kutyatartáshoz, noha nem értenek hozzá. Az évek során több kutya elszökött tőlük.

Most -kb. egy éve szereztek egy új áldozatot, olyan közép-nagy testű vizsla keveréket.

A kutya kap enni Tesco-gazdaságos tápot, a gazdáik csak éjjel érnek haza. Viszont nincs oltva, chipelve, pedig egy év körüli. Az a gond vele, hogy mindenkire ráugrik, összesároz, összenyálaz, sokat ugat - tele tojja a kertet. Sajnos olyan szerencsétlen alakú az udvar, hogy nehéz lenne elválasztani - így a teljes udvar közös. Nekem van egy kis spánielem - nagyon nem jönnek ki, a szomszéd kutya domináns, időnként agresszív vele. Én takarítom az ürülékét, mert a szomszédnak nincs rá igénye. Már napozni sem tudok kimenni, mert a szomszéd kutya állandóan rám jön, rám fekszik - mintha nárcisztikus zavara lenne (nem tudom, ilyen zavar létezik -e állatoknál, de egy "ki ha én nem" típust kell elképzelni.

A mosott teregettet ruhákat lelopja, szétszaggatja - rengeteg kárt tesz, megállás nélkül gödröket ás.


A szomszédokkal nem lehet szót érteni, nekik KELL a kutya, bár nevet sem adtak neki, sosem vitték sétálni - rá se néznek. Bántani nem bántják, csak elhanyagolják. Ráadásul a kutya nőstény, ivaros - bármikor kiszökhet (időnként elszökik, de sajnos mindig visszajött)és tartok tőle, hogy kölykezni fog.


Mint lehet ilyenkor tenni? Kisvárosban lakom, a jegyző nem foglalkozik ilyen ügyekkel.Esetleg állatvédők? A kutya rémálom, rettenet, de sajnálom szegényt, mert jobb sorsra érdemes.



2019. máj. 20. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Márpedig a kerítésen kívül mást nem nagyon tudsz csinálni. Van ultrahangos kutyariasztó, de az a te kutyádnak is rossz lenne.
2019. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én megfognàm a kutyar, elvinném amikor nincsenek otthon és keresnék neki rendes gazdat. Vagy fajmentők és menhely is segíthet.
2019. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de ez nem lopás? Ha valamelyik másik szomszéd lefotóz, miközben ellopom? Büntethetnek érte? Mondjuk a szomszédnak semmi papírja nincs, hogy övé a kutya.
2019. máj. 20. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg lopás, gyakorlatilag nem tudják bizonyítani, de nem mész vele semmire, mert másnap hoz egy másikat.

Milyen az az udvar, amit nem lehet elválasztani? Dobj fel egy kézzel skiccelt alaprajzot, hátha tudunk valami tippet.

2019. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régen nincs már kutyám... de az oltás nem kötelező? Ha valóban nincs oltva, akkor fel lehet őket jelenteni. Állatvédők felé is lehet jelezni, majd ők "kimentik" a jószágot abból a környezetből és az eljérést is megindíttatják a gazdával szemben. Még csak az sem kell kiderüljön, hogy te voltál, aki szólt.
2019. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!