Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már az őrület jele vagy...

Ez már az őrület jele vagy normális dolog?

Figyelt kérdés
19 évesen annyira padlóra kerültem a múltbéli sérelmeim miatt, hogy a környezetem és én is attól féltem, hogy megőrültem. Állandóan sírtam, magamban beszéltem, kimaradtak teljes napok, amikre mai napig nem emlékszem, teljesen depresszióba estem. Aztán elmentem pszichológushoz, aki segített rájönni mi okozta ezt és jobban is lettem, sőt úgy érzem, hogy a személyiségem sokkal jobb lett. Most eltelt azóta 5 év és a semmiből újra eljött. Tvét néztem és elkezdtem a múlton gondolkozni és egymás után villantak be a képek, úgy sírtam, hogy nem bírtam abba hagyni. Nem tudom jobban leírni, de olyan volt, mintha két személyiségem lenne, könyörögtem saját magamnak, hogy hagyjam abba a sírást, szószerint kiabáltam, hogy "engedd már el a múltat, mert beleőrülsz!". Szerintetek ez mennyire beteges? Most enyhébbnek érzem, mint 5 éve, de hasonló. Akkor azt mondta a pszichológus, hogy nem vagyok beteg, csak tanuljam meg elengedi a múltat, azt hittem sikerült is, de most megint kezdődik és félek, hogy most már mindig szenvedni fogok ettől? Mással is előfordul az ilyesmi?
2020. okt. 16. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem őrültél meg, de amiről beszámoltál nekem a pszichózisra hajaz. Bár, ezt oszd el 3-mal, mert nem vagyok szakember.

Viszont jó hír, hogy rajtad már tudtak egyszer segíteni, így nagy eséllyel most is jótékony hatással lesz rád, ha segítséget kérsz! :-) Jobbulást

2020. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy elengedes workshopra es kiirtjak a multat.
2020. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogyan segített rájönni s pszichológus, hogy mi okozza?
2020. okt. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan kérdéseket tett fel amikre, ha őszinte válaszoltam akkor összeállt a kép. Persze eleinte nem ment az, hogy teljesen őszinte legyek, mert próbáltam magamnak is hazudni, de végül addig kérdezgetett, amíg be nem láttam, hogy pontosan mi történt körülöttem és, hogy nekem ebben mekkora szerepem volt.
2020. okt. 17. 06:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyre gyengébb lesz miközben folyamatosan egyre jobban elengeded. Az első lépést megtetted, és azt hitted kész vagy.
2020. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudta a pszichológus, hogy mit kérdezzen, ő tudott a múltból valamit, amit te nem?
2020. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kérte, hogy meséljek az érzéseimről. Nyilván nem véletlenül tanulta évekig, tudja ilyenkor mit kell csinálni.
2020. okt. 18. 09:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudja a többség, hülyeségeket kérdez. Ugyanazt heteken át. Pld mi történt az előző alkalom óta? Na, ettől senki nem gyógyult még meg, kivéve, kinek a memoriajaval volt baja, mert tornáztatni kell, hogy fel tudja idézni.
2020. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!