Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, hogy kifogás?...

Mit jelent az, hogy kifogás? Mi a kifogás? Mitől kifogás?

Figyelt kérdés
Rengetegen hallom, látom, hogy azt mondják az emberek mások gondjaira, hogy kifogás, kifogást keres. Mi a kifogás? Mitől kifogás a kifogás? Honnan tudni, hogy az? Mi okozza? Mitől van?

2020. okt. 17. 06:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Bedobsz fenékre,kapásod van,bevágsz és ott a kifogás.Haha.

Ha valaki fél valamivel szembenézni,akkor lehet,hogy kifogást keres.Például,le kellene fogyni egy kövér embernek,de kifogásokat keres;fáj a lábam,így nem tudok tornázni,a diétától legyengülök stb.a félelem többféle lehet,félhet a kudarctól,hogy nem fog sikerülni,félhet attól,hogy megváltozik az élete,és onnantól máshogy kell élnie.

2020. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-es. Én volt, hogy őszintén bevallottam, hogy félek, félelemből nem teszek meg valamit, és arra is ráfogták, hogy csak kifogás. Most akkor ilyenkor mi van?
2020. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszer lejátszottam egy ilyen "csak kifogást keresel" emberrel a meccset.


A lényeg, hogy átkerültem egyik irodaházból egy másikra. Az eredetiben 5. emeleten dolgoztam, nem lifteztem mindig a lépcsőn jártam fel és le is. Az új irodaházban 4. emeletre kerültünk, de a lépcsőház lentről a mi kártyánkkal nem volt nyitható, így nem tudtam felmenni lépcsőzve a munkahelyemre, csak lefelé, mert bentről nyitható volt. Kollégák próbálták intézni az épület üzemeltetőjénél a jogosultságot, de nem kaptunk, mert az csak az üzemeltető embereinek járt.


Na, valahol szóba került egy fórumon a lépcső vs. lift, én meg leírtam a helyzetemet. Erre jött, hogy kifogásokat keresek, és igazából lusta vagyok, ezért liftezek. Leírtam több körben mi a helyzet, de még akkor is azt kaptam, hogy kifogásokat keresek.


Csak azért írom ezt le, mert ugyanezen kommentelők ott is mindenkit szétszedtek, aki leírta a problémáját, legyen az munkanélküli, rosszul kereső, mozgáskorlátozott, elvált, magányos, bármi. A liftes téma arra volt jó, hogy meglássam, teljesen mindegy, hogy igazad van, mert ebben biztosan igazam van, hiszen világ életemben szerettem lépcsőzni lift helyett, ezért nálam értelmezhetetlen hogy lustaságból liftezés, akkor is akik így vannak beprogramozva, azok szemében kifogáskeresés lesz, ha korlátokba ütközöl és erre panaszkodsz.

2020. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"1-es. Én volt, hogy őszintén bevallottam, hogy félek, félelemből nem teszek meg valamit, és arra is ráfogták, hogy csak kifogás. Most akkor ilyenkor mi van?"


Azért ehhez jó lenne tudni a konkrét szitut.

2020. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es: Ha az 1-es írását jól értettem, akkor szerinte teljesen mindegy mi a szituáció, mert a valódi ok az egyedül a félelem lehet. Egyedül a félelem az, ami jogos "motiváció" valamit tenni vagy nem megtenni, amit nem lehet kifogásnak titulálni. Ennek tükrében teljesen mindegy, mi a szituáció. Hiába álllok hozzá, hogy őszintén félek valamitől, mégis kifogásnak van titulálva.
2020. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor az nem kifogás volt,csak tévesen annak titulálták.
2020. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!