Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szokjak le arról, hogy...

Hogy szokjak le arról, hogy jelentéktelen információkat is megosszak?

Figyelt kérdés

Sajna beszédben és írásban is egyaránt jellemző rám, hogy olyan dolgokat is elmondok, amiknek amúgy nincs sok jelentőségük a mondanivalóm szempontjából. Sokszor mondták már, hogy fél óráig meséltem egy sztorit, amit kb. 3 mondatban el lehetett volna mondani. Csak az a baj, hogy amikor mesélek valakinek valamit, ott helyben nem igazán tudom eldönteni, mi az, amit még érdemes elmondanom és mi az, amit nem. Írásban még rosszabb amúgy, sokszor nagyon bő lére eresztem a mondanivalómat, mert valahogy azt érzem írás közben, hogy minél több infót meg kell osztanom az adott szituációval kapcsolatban, hogy mások jobban bele tudják magukat képzelni a helyembe.


Hogy szokjak le erről?


2020. okt. 17. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Mások mondták neked, hogy ez zavaró? Mert nem feltétlenül rossz, ha részletesen beszélsz, persze lehet ez már túl részletes.
2020. okt. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lényegre törően beszélj. Írd pl. le, mit mindanál valamiről, olvasd át, és igyekezz 1*űsíteni azt. Ha ez sikerül, akkor egy idő után a beszédben is fog menni.
2020. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!