Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annak akinek sok pénze van...

Annak akinek sok pénze van miért sajnál kiadni szinte jelentéktelen összeget?

Figyelt kérdés

Ismerek egy milliárdos vállalkozót, fél évente cserélte az aútóit, BMW,Merci,Ford,Most megint olyam mercije van mint 1-2 éve csak sötétebb színben.


Csak a kerítés amit 100 milliót kóstál és ritka ronda.


Voltam neki egyszer dolgozni, és akkor is sajnált kiadni 4.000Ft-ott, a traktorostól meg végkép sajnált 25.000FT kiadni.



Neki ez a pénz olyan mint nekünk 1FT-os vagy még annyi se.


2019. ápr. 21. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk azért van neki sok, mert nem szórja el a semmire.


A 100 milliós kerítést meg enyhén szólva is költői túlzásnak vélem...

2019. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kinek mi a fontos.

A párom is jól keres (nem milliárdos persze azért), de nem hív taxit, inkább gyalogol, nem rendel házhoz ételt, inkább elmegy érte ő, akkor is, ha csak valami apró a kiszállítási díj....

Viszont ami fontos neki, arra nem sajnálja (műszaki dolgok főleg)

2019. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Valahol meg tudom ezt a viselkedést érteni, hiszen amit költ azt magára költi. Ha híre menne hogy mennyire "adakozó" akkor hamar elmenne a pénze.
2019. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a kerítés amit felhúzott tartalmaz egy portaházat is, na meg rengeteg beton van benne stb. ö mondta mennyi az annyi idáig fél millárdot költött a telkére a házzal együtt.
2019. ápr. 21. 10:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ő pénze, azt csinál vele, amit akar.
2019. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem ertem hol a gond. Foglalkozz magaddal. En is ismerek milliárdos vállalkozót, na es? Megvan a saját életem azzal foglalkozom. Egyebkent pedig van fogalmam az epitoiparrol, a 100M teljesen irreális. Egy sikeres vallalkozo nem költi a haz árának 20%át a kerítésre :DD
2019. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
sok milliárdos az 5 ft.-t megvárja a pénztárnál mert visszajár neki.
2019. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

"Mondjuk azért van neki sok, mert nem szórja el a semmire."


Ez akkora baromság már ne haragudj. Ilyen apró tételekből nemhogy BMW/Mercire, de még új laptopra sem lehet spórolni annak, akinek alapból nincs rohadt sok pénze. Én ezt a viselkedést inkább pofátlan kivagyiságnak tartom, ami nagyon jellemző a magyar vállalkozókra/újgazdagokra. Pont úgy parkol, hogy mindenki jól lássa a parkolóban az AMG Mercijét, de hogy még jobban fájjon a másiknak és éreztesse vele, hogy ő egy senki, még az eladót/beosztottat is látványosan megalázza azzal, hogy azon a kevés pénzen sz***zik. Ezzel állandóan éreztetve velem, hogy egy pillanatig sem lehet vele egyenrangú fél. Ennek semmi köze a spóroláshoz.

2019. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem az öt forinton van a hangsúly, hanem a mentalitáson, mondhatnám, hogy "aki a kicsit nem becsüli..." De az már nagyon demagóg lenne.

Hogy lehet direkt úgy parkolni, hogy veled éreztesse, hogy gazdagabb nálad?

DE úgy látom benned van egy jó adag frusztráltság, mert alja munkát végzel a tehetősebbeknek

2019. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Pont úgy parkol"


lol...

2019. ápr. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!