Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi értelmük van a...

Szerintetek mi értelmük van a "jelentéktelen" dolgok miatti veszekedéseknek?

Figyelt kérdés

Tipikusan ilyenekre gondolok, hogy az asztalon a tányér vagy pohár vagy virágváza miért nem 2 centivel odébb van.


Mindenkinek lehetnek olykor rossz napjai vagy percei, de ha rendszeresen (vagy huzamosabb ideig) fordulnak elő ilyen dolgok miatti bekattanások, akkor az szerintem valaminek előjele is lehet. Többször szembesültem ilyenekkel, és időnként szóvá is tettem az illetőnek, hogy most miért nem lehetett ezt normálisan megbeszélni (sosem én voltam a "harag" célpontja). Volt aki megértette, de nagy meglepetésemre volt, aki elmagyarázta, hogy igenis vannak azok a helyzetet amikor nem mindegy hogy két centivel arrébb van az a váza vagy akármi.


Nem értek egyet ezzel a gondolkodással. Szerintem ahol van probléma ott azt beszéljük át és próbáljuk megoldani, de ahol nincs ott ne gyártsunk feleslegesen.


És nem arról van szó hogy egy kapcsolat nem jó azért mert konfliktusok vannak. Sőt! Ezek közül némelyik változatossá teheti, "megedzi" a kapcsolatot. De azért jelentéktelen ügyeket ne...


2019. jún. 18. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt, a rohanó világban az emberek frusztráltak, türelmetlenek, idegesek - viszont mindezeket sok esetben el kell rejtenünk a külvilág elől és sokszor pont az ilyen kisebb dolgok jelentik az utolsó cseppet, egyfajta tét nélküli gőzkieresztést.

A másik, hogy elkényelmesedvén sokan egyszerűen unatkoznak. Kell nekik az adrenalin, és ha máshonnan nem kapják meg, hát az ilyen semmiségeken történő veszekedésekből biztosan. Ez jó érzéssel tölti el az ilyen embereket, független attól, hogy igazuk van-e vagy sem - ezért is van az, hogy ma már a médiából szinte csak generált stresszhelyzetek, mesterséges konfliktusok szólnak (csak egy példa: ha megnézel bármilyen vetélkedőt, tehetségkutatót vagy főzőműsort, csakis az áskálódás, kiabálás, lelki terror megy mindenhol).

2019. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!