Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfogadod a hazugságot ha...

Elfogadod a hazugságot ha látszólag a te érdekedben történik?

Figyelt kérdés
Egy témában vitatkozol valakikkel és az egyik vitatársad a te oldalad érdekében hazudik,vagy az újságban a kedvenc hirességed ellenségéről egyértelműen hazugságokat állítanak.
2020. okt. 18. 22:33
A kérdező szavazást indított:
Igen, minden további nélkül hazudhatnak,ha az érdekemben van
Nem zavar
Nem,mert mindenkit megérdemel az igazsághoz való jog
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
nem
2020. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

A hazugsagot nem lehet es ezert nem is kell megmagyarazni. A hazugsag az hazugsag!


Persze kozben erdemes elgondolkodni: mi is a hazugsag? Valojaban magunkat csapjuk be. Hisz csak mi tudjuk az igazat, a hallhatosag miert ne hinne bennünk (tehat elhiszi) … tehat a hazugsag csak onbecsapas ugy, hogy ismerjük az igazat.

2020. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
hallhatosag=hallgatosag
2020. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A várakozásaim szerint megy eddig minden! Eddigi tapasztalataim szrint is a legtöbben elfogadják vagy szemet hunynak. Sajnos ez van.
2020. okt. 18. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon szeretek vitázni és kimondottan zavar, ha valaki rossz vagy valótlan érveket próbál felhozni az én álláspontom mellett, mert ezzel potenciálisan gyengíti azt, ha valaki más is rájön a dologra. A viták során az engem támogatókat is szoktam kritizálni, ha úgy gondolom, hogy van rá nyomós okom.
2020. okt. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Bármennyire is fáj az igazság, ki nem álhatom és egyenesen irritál ha titkolják előttem.
2021. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Illetve, ha valaki hamis érvekkel érvel. Az sem pite
2021. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
94%
Semmiképp. Én nem szeretem, ha más akarja eldönteni, hogy mi az én érdekem, mi a jó nekem. Határozott elveim vannak és az igazságtalanságot és hazugságot nem tűröm el. Számomra mindenképp az a megfelelő, ha őszinték velem. Az őszinteség még nem feltétlenül jelenti azt, hogy igazuk is van, de valamit biztosan tanulok belőle, ha másról nem is, a másik ember személyiségéről. :) Értékelem, ha valaki megvédeni szeretne vagy kiállni mellettem, de azt ne hazugsággal és mások bemocskolásával tegye. Megvívom én a harcaim, ha kell, elég, ha támaszként mögöttem van és hangod ad annak is, ha valamiben nem ért velem egyet, mert akkor talán új nézőpontból tudok szemlélni valamit. :)
2022. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos, vagy nem sajnos én sem preferálom azt ha hazudnak nekem. Szerintem azaz egyik legrosszabb dolog amit tehet az ember. Nekem egyenlő a gyengeséggel, a gyávasággal ha vki hazudik.

Arról nem beszélve, hogy előbb utóbb kiderül úgy is, ezt tapasztalatból mondom. Előfordult nálam is az, hogy hazudtak, de nem sokkal ki is derültek a dolgok (és nem indítottam nyomozást és másoktól kérdezgettem hogy hazudik ő nekem...stb), de én játszottam továbbra is a hülyét kíváncsi voltam meddig megy el az illető.

2022. febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!