Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelitek az emberekből...

Hogyan kezelitek az emberekből kiáramló negativitást és az örökös pesszimizmust?

Figyelt kérdés

Én pozitív embernek tartom magam és igyekszem mindig pozitívan állni a világhoz, ha jó és rossz dolgok történnek.


Sajnos több dolog aggaszt, ezek a következők:


- sajnos a velem egyidős emberek ( tisztelet a kivételnek) a Covid-19 hallatán ismét - erőteljesebben mint tavasszal - előre eltemetik magukat és bevizionálnak olyan eseményeket, amik meg sem történtek.


- sajnos előfordult olyan is, hogy a férj eltemeti a feleségét vagy fordítva, esetleg még a kedves család is besegít, hogy Te biztosan meg fogsz hallni a Covid-19-től ( ennek egy kávézóban voltam fültanúja)


- elmúlt hónapokban megtanultam, nem érdeklődni a másik állapota felől. Nem vagyunk egyformák. Én örülök, ha érdeklődnek felőlem, ne feledd, más lehet, hogy nem.


- nógrádi ismerősömnek a rengeteg panaszáradat után megkértem, hogy szíveskedjen inkább elmenni a szentkúti Szűz Anyához vagy a tari Buddhista-Parkban. Pozitív kisugárzása van mindkettő helynek es a sok aggódásra talán orvosságra talál. Közelben van mindkettő hely kb 15 km. Válasz: Te hiszel a hülyeségekben?


Hogy jó dolgokat is írjak:


- egyik kedves barátom elkapta a Covid 19-et. Folyamatosan biztattam, írtam neki és érdeklődtem az állapota felől. Jól esett neki és képzeljétek már jobban van.


- van egy másik barátom. Ő kettő tüdőrákon van túl. Nagyon pozitív egyéniség és le a kalappal előtte, amint átment. Nem adta fel. És ez nagyon fontos, mert meg lett a gyümölcse.


36F



2020. okt. 19. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Kerulom a negativ embereket. A tobbseg menthetetlenul lehuzos es pesszimista. Ez van.
2020. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Az a baj, hogy te úgy gondolod, hogy egy szobor vagy egy hely segíthet az emberen gondolkodás módján, ha annak már minden baja van. Nem alaptalan az emberek pesszimizmusa ebben az országban. Lehet, hogy neked sikerült valahogy elvágnod magadat a valóság jelenségétől, de elvárni azt, hogy ez másoknak is ilyen gyerekjáték módjára sikerüljön az túlzás.
2020. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Már bocs, de egy szobor szerintem sem segít.


Az ember tettekkel és egy kis szerencsével tud alakítani az életén, az igaz. Az is igaz, hogy nem kellene ennyire parázni a vírustól, bár az elővigyázatosság nyiván helyénvaló. Azonban vallásos én sem vagyok, és aki nem hisz, arra nem lehet ráerőltetni.

2020. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Van Taron buddhista szobor? Ez tök jó.
2020. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Magyarország 90%-ban ilyen. Nem tudsz vele mit csinálni. Költözz el Skandináviába vagy az Alpokba, esetleg Kanada, Új-Zéland.
2020. okt. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy minek vártok válaszokat, ha végül mindenkit lepontoztok? :D


Vannak bajok.

2020. okt. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan kezelitek az emberekből kiáramló negativitást és az örökös pesszimizmust?"


Kedves Kérdező! Szép tőled, hogy támogató a viselkedésed a többiekkel szemben. Maradj is ilyen! A pozitív hozzáállásodat mindaddig minden nap próbára fogja tenni az élet, míg stabil nem leszel -szokj hozzá.


Az egyik legfontosabb szabály az emberi elme működésében az, hogy maga alkotja meg a saját szubjektív valóságát. Torzít, szelektál, elhatárolja magát, hazudik magának stb (ajánlom Tringer és Beck kognitív torzítások listáját a figyelmedbe). Persze ehhez mindenkinek joga van. Aki pesszimista, az a negatív dolgokra helyezi a figyelmét, aki optimista, az meg a pozitív dolgokra. Persze egyikük a "poklot" építi magának, másikuk a "paradicsomot" hogy e két kultúrkeresztény kifejezést használjam. Hogy ha valaki szereti a magánpoklát, ne vedd el a játékát! Ha valaki szeret rettegni/szenvedni, ne akard felvidítani! Számodra az ilyen emberekkel való foglalkozás egy olyan energiavesztegetés, amely energia -sajnos- náluk nem hasznosul. Van, aki nem elég intelligens eléggé a megértéshez, valaki pedig simán szeret sz*rul élni. Ez nem baj. De nem is a te feladatod változtatni rajta.


Amit tehetsz ez ügyben, azt magadért teheted meg. Mosolyogj és próbáld megérteni a negatív gondolatok, cselekedetek, személyek motívációját. Azért értsd meg a háttérüket, hogy te ugyanabba a csapdába bele ne ess, mint ők. Egy példával világítom meg a mondandóm, jó? Átfordítom a kérdésed negatívból: Hogyan vonzzam a pozitív embereket?


Szép napot!

2020. okt. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Azzal nyugtatom magam, hogy egyszer valamikor megfizet az emberfajzat a bűneiért...

Beképzelt, gerinctelen, élősködő faj vagyunk nincs ennek jövője...addig meg azt csinál mindenki amit akar... akarom mondani amit a közösségi média és a kormány elvár tőle xdd

2020. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!