Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért panaszkodik sokat?

Figyelt kérdés

Nem mindenkire értem.

De vannak szegényebb nemzetiségűek is,mégsem panaszkodnak.



2017. nov. 25. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Mivel mindenkit elsősorban a saját élete érdekel. S az kevés embert boldogít igazán, hogy xy-nak még rosszabb, mint nekem.

Amúgy meg van ok panaszkodásra. Egyre nagyobb a szakadék a szegények és gazdagok között az országban. Az igazi középréteg már kezd kihalni.


Jah és tudod mi az igazság?

Akik panaszkodnak azok csinálják jól! Mivel a panaszkodás egyre hangosabb lesz, majd hallgató fülekre találnak és végül történik valami, ami megtöri a mostani menetet.

Azok, akik mindig csak befogják a szájukat, bármennyire is fáj az aktuális helyzete, szimplán a kormánynak kedveznek. Beállnak az elfogadó rabszolgák közé.

2017. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Első sajnos van benne igazság amit mondasz,középréteg alig van,remélem lesz valaha jobb is,ha leváltják Orbánt.
2017. nov. 25. 09:44
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem két fő oka van.


Egyrészt nálunk meg van a kettősség, a nyugathoz akarunk tartozni, nyugati életet, életszínvonalat akarunk, ha idejön bárki akkor úgy érezheti magát mint nyugaton. Csak mindezt harmad, negyedannyi fizetésből kell fenntartanunk.


Sokat elmond a videó is:

https://www.youtube.com/watch?v=1NfjGjppO6M


Másik ok, hogy nálunk már szinte hagyománya van a panaszkodásnak. Mindenki panaszkodik, az emberek egymásra licitálnak azzal hogy kinek a rosszabb. Én azt látom hogy ha valaki elkezdi, akkor a másik mindig rákontráz hogy bezzeg nekem. És ebben a panasz áradatban azonnal gyanús lesz az aki nem csinálja.


Elég csak az itteni kérdés válaszokat leírni. Ha valaki leírja hogy jól keres, szereti a munkáját akkor szinte nekiesnek az emberek, mert hát a természetes szerintük az hogy minden szar, a munka csak kötelező nyűg amit csak utálni lehet. És alapvetően a többség úgy gondolkozik hogy akinek "bejött az élet" az biztos csak lopott, csalt hazudott vagy rokon lehet.


Én talán az utóbbi pár évben kezdtem el azt látni hogy nem a panaszkodás a "menő" hanem akinek nem tetszik az lép, aki meg elvan az kevésbé panaszkodik.

2017. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

"Mivel mindenkit elsősorban a saját élete érdekel."

Hamis ahogy van. Amíg ítèlkezel ès vèlemènyt alkotsz, addig nem a saját èleted az első ès pont ezèrt bas**d el.


Nem èrtem, hogy mi ez a vak sötètsèg a többsèg fejèben. Nem vèdek senkit ès nem állok ki senkièrt, maximum mindenkièrt. Mást okolni ès politikai óvszert húzni a tèmàra, elèg gyerekes ès kaotikus gondolkodásra vall. Azèrt ne tegyèl felelőssè senkit ahogy te viselkedsz ès ezt mindenkinek mondom.

2017. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

"kevés embert boldogít igazán, hogy xy-nak még rosszabb"


Pedig ez sok emberre igaz. Mert mindig egyszerűbb ülni a pocsolyában és szidni meg visszahúzni azt aki ki akarna mászni, mint megpróbálni nekünk is kimászni.


"Akik panaszkodnak azok csinálják jól!"


Nem csinálják jól, ugyanis a panaszkodással nem változik semmi ha nem követik tettek. És pont ezért sem volt változás sehol, mert mindenkinek csak a szája járt, ahelyett hogy tett is volna bármit. Kicsit amelyik kutya ugat az nem harap helyzet.

2017. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nagyjából összekapcsolódik azzal, hogy a magyarok szeretik kinézni azt, akinek jól megy. Ha csak nem az ő kutyájuk kölyke. Aki nem panaszkodik, annak jól megy, akinek meg jól megy, az büdös burzsuj, biztos lopta.
2017. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Mert

1) nemzeti hobbink

2) dilidokira nem futja, ezért marad a lelki szemetesláda

2017. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Benne vannak (vagyunk) a tanult tehetetlenség mocsarában. Aki meg ebből valahogy sikeresen kikászálódik, az örül neki, hogy neki sikerült, és esze ágában sincs innentől kezdve normálisan viszonyulni ahhoz, aki még mindig benne dagonyázik. Talán mert fél, hogy visszaesik? Nem tudom a pontos okát, de minden esetre fura.

(Tisztelet a kivételnek!).

2017. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
Azért mert itt nincs semmi felödés iskolában nem tanitanak semmit.Aki meg nem programozó,mérnök az vagy megyen el válalkozonak vagy költözön el sehol nincs ilyen a világba.
2017. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,én inkább azt tapasztalom, hogy éppen azok panaszkodnak sokat, akiknek kevésbé lenne rá okuk.
2017. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!