Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy a húgom párkapcsol...

Lehet, hogy a húgom párkapcsolatai a figyelmetlen kommunikációra mennek rá?

Figyelt kérdés

A húgom közel 30 éves, jó alakú, szép lány, de van valami roppant nagy zavar a fejében odafigyelés terén.

Alapvetően okos, iskolázott, jó munkája van, de soha nem volt 1 évesnél hosszabb párkapcsolata, az is csak egyszer, de teljesen konfliktusok közepette. Neki fogalma sincs mi az oka, hogy miért nem működik, miért lesznek idegesek tőle a férfiak.


Mostohatestvérek lévén nem különösebben jöttünk ki jól gyerekként, egyetlen kapcsolatát sem ismertem személyesen, nagyjából 1-2 éve kezdtünk el mindennaposan beszélgetni a messengeren, addig csak ünnepekkor találkoztunk, úgyhogy eddig nem volt számomra feltűnő.


Olyan, mintha valami rettenet szövegértelmezése lenne, nem figyel mit ír a másik (ezt személyesen is szoktam tapasztalni, hogy többször el kell mondani valamit, de ott mégsem annyira feltűnő, mint ha írásban kell magam ismételgetni) hirtelen válaszol, nem is a kérdésre, ha ő kérdez, majd ír még rá valamit, amint válaszolok a kérdésre már fogalma sincs miről van szó.


Idézek egyet ami a legutóbb íródott:

Én: milyen esküvőre mész szombaton?

Ő: szombat


vagy:

Én: búcsúturnézik a kedvenc bandám, úgyhogy többet nem nagyon lesz esélyem látni.

Ő: miért? nem játszanak többet? majd megnézed amikor legközelebb jönnek.


Vagy:

Én: XY kutyája Buksi állatkórházba van melletted, nem tudnád hazahozni, nem tudnál értük menni autóval?

Ő: nem találtam a térképen olyan helyet, hogy Buksi

(nyilván nem ez a kutya neve, de nem sokkal bonyolultabb)


Nos hát ilyenek és ezt sorolhatnám napestig, mert teljesen mindennapos, hogy nem érti amit a másik ír/mond, abszolút nem figyel, de reagál amit gondol.


2020. okt. 21. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nem figyel. Nem diszlexiás?
2020. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyerekkorában az volt de elvileg kikezelték vagy nem is tudom hogy fogalmazzak mert nem értek hozzá. középiskolában már nem volt felmentve semmiből nem figyeltek így rá ilyen téren külön és normális érettségiket is írt.
2020. okt. 21. 14:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár simán van párkapcsolata az ilyen típusú embernek is. A férjem adhd-s, ő írásban nem ilyen, de más téren vannak dolgai és ő is házas.
2020. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tuti van valami betegsége,problémája.
2020. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!