Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vesznek tudomást...

Miért nem vesznek tudomást egymásról az emberek?

Figyelt kérdés

Egy kisebb faluról van szó. Óriási vihar volt. Álltak a bolt előtt az emberek, hogy megvárják a vihar végét. Jónéhány idős megpakolt szatyrokkal, pár kisgyerekes, de volt, aki éppen pár hetes csecsemővel rekedt a bolt előtt, mert nem volt nála esernyő.


Jöttek ki az emberek a boltból és 10-ből 8 (2-nek volt utasa is...) beült lazán az ötszemélyes autójába teljesen egyedül és vígan elment. 1 óra leforgása alatt egyetlen egy embernek sem sikerült megkérdeznie, hogy valakit esetleg elvihet-e? Ez csak számomra döbbenet? Amúgy sem figyelnek oda az emberek egymásra, kb. zombiként közlekednek, de hogy ilyen esetben, amikor tényleg jót tudnának tenni, hogy a szakadó esőben hazavisznek egy idős nénit, vagy egy kisgyermekes anyukát, ez miért nem fér bele?



2019. júl. 28. 00:24
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Örök rejtely... Ilyen a mai vilag..,
2019. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Ami persze szomorú
2019. júl. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen a mai világ, mi például mindig haza vittünk mindenkit,szomszédot is többször,vett kocsit mikor én kocsi nélkül mentem haza felé soha az életben nem vett fel, másik új szomszéd egyszer el vitt mikor buszoztam mivel a bérletet fizeti a főnök, jól ki kérdezett mindenről meg tudott rólam sok dolgot aztán soha többet nem vett fel.
2019. júl. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Vitt
2019. júl. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Engem nagyon felbosszantott ez a figyelmetlenség, nemtörődömség. Sajnos a mai "modern" világban már tényleg az van, hogy megdögölhetsz az utca közepén, akkor is inkább kikerülnek, átlépnek rajtad, de nem segítenének :(
2019. júl. 28. 00:47
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Én se bírtam volna ki, hogy ne segítsek önzetlenül pár embernek e szituációban például.

Az elidegenedés, egoizmus, stb ezt okozza. :-(

Az emberek falakat építenek ahelyett, hogy hidakat építenének :-( Szerintem sose volt még ennyi magányos ember.

2019. júl. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

1. Nincs gyerekülés az autóban.

2. Idegeneket nem engedünk be az otthonukba, ez az autó utasterére is vonatkozik.


3. Ilyen esetekre találtak ki a taxit.


4. A Kérdező nő.


:p

2019. júl. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Miért kéne? Mindenki a saját életét rendezze. Nekem nincs autóm, de nem is várnám, hogy cipeljék a seggem. Az eső még mindig csak víz, nem sav. Mielőtt szülsz, gondolj bele, hogy esőben elolvad-e a gyereked vagy van-e pénzed taxira.
2019. júl. 28. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

"Engem nagyon felbosszantott ez a figyelmetlenség, nemtörődömség. Sajnos a mai "modern" világban már tényleg az van, hogy megdögölhetsz az utca közepén, akkor is inkább kikerülnek, átlépnek rajtad, de nem segítenének :("


Bezzeg régen minden szép volt még! Hisz már a múltban van, hazudhatunk róla nyugodtan, nem fog vele soha szembesíteni az élet.


Tény, hogy kedves és figyelmes dolog lett volna az emberektől, hogy felajánlják a segítséget, de ez egyáltalán nem várható el. Mindenki a saját életét éli és a bolt előtt "ragadt" emberek nem voltak veszélyben, csupán kellemetlen szituációban. Nem tudhatták, hogy mikor áll el az eső, könnyen abbahagyatta volna 10 perc után is. Illetve ebben a modern világban szerintem mindenkinek van telefonja, még a nyugdíjasoknak is, hogy felhívjanak egy ismerőst, barátot, családtagot, hogy segítse ki őket. Ha pedig sűrgősen lett volna szükséges egy fuvarra, akkor megkérhettél volna valakit te magad is helyben, hogy esetleg elvinne-e.

2019. júl. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Néha nekem is eszembe jut ilyen jótékonysági cselekmény. De aztán rájövök, hogy introvertált vagyok, és már a boltban eltöltött 5 perc is túl sok volt a pletykás csacsogós kimerítő emberek társaságából...


Így igen. Boldogan ülök be a kényelmes ötszemélyes autómba egyedül, és élvezem a csendet meg a hazautat.


🤗

2019. júl. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!